خانه / اخبار / دریافت نظرات و پیشنهادات

دریافت نظرات و پیشنهادات

باسلام و احترام.

از تمام صاحب نظران عزیز دعوت می کنم، نظرات خود را برای بهره برداری بگذارند.

 

۱۵۹ دیدگاه

 1. با عرض سلام،
  جناب آقای فلاحتی ،جانا سخن از زبان ما میگویید، …،اما چه فایده که باید این سخنان درصحن علنی مجلس گفته ،ویا به عبارتی دیگر فریاد زده شود، تا به قول دکتر شریعتی:”” خواب خفتگان خفته را آشفته تر سازد””
  سخنان خوبی را بیان نموده اید ،که من با سال ها سابقه خدمت در آموزش وپرورش اززبان هیچ مسئولی نشنیده بودم ،متاسفانه بودجه وزارت آموزش وپرورش بسیار نا چیز وحتی کفایت پرداخت حقوق فرهنگیان راهم نمی کند واین همت همه ی دستگاه ها اعم ازدولت،مجلس وکل مجموعه نظام مقدس جمهوری اسلامی را میطلبد.
  لازم است بدانید از اثرات منفی این کمبود بودجه بر آموزش وپرورش کشور:
  ۱-افزایش جمعیت کلاسها به ۳۰ یا ۳۵ نفرو نرسیدن وقت معلم جهت پرسش درس از دانش آموزان وحتی بررسی تکالیف همه دانش آموزان.
  ۲-سپردن مدارس ودانش آموزان به بخش خصوصی وغیردولتی یا (خریدوفروش تعلیم وتربیت) وعدم امکان نظارت دقیق برمدارس به علت وجود نیروهای آموزش ندیده وغیر مرتبط. بصورتی که بعضی از نیروها از سرناچاری جذب شده اندو یااکثرا از بستگان موسسین وهیئت امنا این مدارس جذب گردیده اند وکارایی لازم را ندارند .
  ۳-انجام کمترین فعالیت غیردرسی ومخصوصا پرورشی وفوق برنامه درمدارس غیردولتی چون تمام فعالیت واهتمام این مدارس صرف آموزش تست زدن و کسب نرم قبولی بیشتر وقبولی تعدادبیشتر درمدارس بالاتر(مخصوصا نمونه وتیزهوشان ) می شود واز فعالیتهای پرورشی ومهارتهای اجتماعی برای زندگی آینده دانش آموزغافل شده اند.
  ۴-تمدیدخدمت افرادی که باید در پایان ۳۰ سال خدمت بازنشسته شوند.(به علت کمبودنیرو) وکم حوصله گی وعدم تحرک وعدم کارایی این نیروها بعد از ۳۰ سال خدمت که باعث پایین آمدن کیفیت آموزش شده است.
  ۵-دریافت وجه از اولیاء باعناوین مختلف درطول سال تحصیلی ونارضایتی مستمروالدین از مدیران مدارس و….
  ۶-به علت عدم پرداخت به موقع بدهی های فرهنگیان(حق التدریس،امتحانات،حق الزحمه سایرامورات و…) عدم پذیرش مسئولیت معلمین برای پذیرش این امور ات وبی علاقگی شدید وعدم انگیزه فعالیت درامورات ذکرشده.
  ۷- تداوم تعطیلی روزهای پنجشنبه مدارس (که علت اصلی وواقعی آن صرفه جویی در آب،برق وسوخت و…میباشد) نه هیچ چیزدیگری و ازعوقب تعطیلی پنچشنبه ها فشرده نمودن دروس آموزشی در۵ روز هفته بطوری که دانش آموزان فرصت انجام هیچ برنامه دیگری از جمله (آزمایشگاه،بازدیدعلمی،اردو و…)از آنان سلب شده است.
  ۸-با توجه به همه ی مشکلات یاد شده متاسفانه در سالهای اخیر عناوین وحجم تمام کتب درسی درتمام دوره ها نیز افزایش داشته وفعالیتهای پرورشی ،فوق برنامه وفرهنگی علمی وهنری به علت نبود اعتبارات لازم کاهش چشمگیری داشته است ویکی از عوامل وآسیبهای اجتماعی امروزه در جامعه از همین کمبود فعالیتهای اجتماعی درمدارس وتربیت تک بعدی دانش آموزان میباشد.
  ۹-عدم برگزاری دوره های ضمن خدمت برای فرهنگیان به اندازه نیاز آنان ،به علت کمبود بودجه لازم.
  ۱۰-عدم پرداخت ماموریت واز عواقب آن عدم بازدیدهای مستمر کارشناسان ومسئولین از مدارس روستایی ورها شدن این مدارس وبازده کم درسالهای اخیر.
  ۱۱- استخدام معدود وناچیز نیرو از کانال مراکز تربیت معلم سابق یا دانشگاه فرهنگیان امروزی واستخدام نیروهای فله ای از دانشگاه های غیر دبیری که هیچگونه دوره ای را در زمان تحصیل دردانشگاه در خصوص روش تدریس وآموزش دروس وتعلیم وتربیت نگذرانده اند.
  ۱۲- عدم پذیرش پستهای اداری درادارات ازسوی فرهنگیان به علت عدم پرداخت اضافه کار اداری با توجه به ۴۴ ساعت کار درهفته درادارات وانچام مسئولیت های مختلف وعدم پرداخت ما موریت از حدود ۴سال پیش تاکنون .
  ۱۳-این قصه پر غصه سری دراز دارد….
  لازم به ذکراست :با استیضاح ویا تعویض وجابجایی وزیران یا مدیران ومسئولین در وزارت یا ادارات آموزش وپرورش نیز هیچ مشکلی از مشکلات آموزش وپرورش وفرهنگیان حل نخواهدشد.

 2. با سلام و تبریک هفته وحدت
  جناب آقای فلاحتی در آستانه هفته وحدت روز قاینات برگزار شد روزی که به نوشته ماه نامه نگین مشرق می تواند فرصت و توانمندی های فراوانی را در اختیار شهرستان قرار دهد و بهانه ای باشد برای برنامه ریزی یک ساله و ارائه گزارش عملکردی مدیریت شهرستان اما در این روز جنابعالی که نماینده مردم بودید و فرماندار که نماینده دولت در شهرستان است و حتی نمایندگان شورای شهر خلاصه همه و همه در غفلتی نابخشودنی غیبت داشتید اما منافقانه و عوام فریبانه و برای ارائه چند عکس به مردم و فرار از پاسخ گویی روز بعد جلسه فرماندار بیانیه داد و زنگ چند مدرسه را نواختند و عکس یادگاری گرفتند تا نه برای روز قاینات و شهدا کاری کرده باشند بلکه این کار را با هدف سرپوش گذاشتن بر خویشاوند سالاری و مدیریت خویشاوندی و سیاسی کاری در شهرستان انجام دادند و گرنه صدای زنگ بدون برنامه و صدای زنگ تفرقه در میان مدیران شهرستان که هر یک در جزیره خودش گرفتار مسائل سیاسی است چه مشکلی از مردم و شهرستان خواهد گشود .
  ای کاش شما حضور می داشتید یا حداقل مدیریت شهرستان را موظف به برنامه ریزی و کار انقلابی می کردید خودتان بگویید اگر از این فرصت ها استفاده نشود مشکلات عدیده و محرومیت و مظلومیت شهرستان و جوانان انقلابی آن که همیشه پای کار بوده اند کی مرتفع خواهد شد .
  آیا شما می دانید کارمندان فرمانداری و بسیاری ادارات دیگر صرفا به بهانه عدم هماهنگی و همدلی در شهرستان و کمبود بودجه کارشان روزنامه خوانی و بیهوده گویی و حتی انتشار شایعات در سطح شهرستان است و آیا می دانید در نیمبلوک و مدرسه شهید فهمیده قاین و بسیاری مدارس دیگر ابتدایی دانش آموزان هنوز معلم ندارند و زنگ تقلیل آموزگاران به بطالت می گذرد و آیا از تازه های جدید مدیریتی در آموزش و پرورش شنیده اید که اگر قوم و خویش و دوست ستادی و سیاسی پیدا نکنند و احتمالا برای ذخیره آینده دبستان شهید فهمیده قاین و مدرسه شقایق قاین با ابلاغ سرپرستی و موقت اداره می شود خواهشا سری به این مدارس و ارتباطی با دبیران و شهروندان داشته باشید در محافل عمومی بیشتر شرکت نمایید و گرنه مثل برق دوره نمایندگی شما هم تمام خواهد شد همانطور که قریب یک سال گذشت و در حوزه مدیریتی شهرستان نه تنها هیچ کاری انجام نشد که فاصله و عدم تحمل پذیری و رفاقت بازی روز به روز بیشتر شد . شما که افراد مجربی در کنار خود دارید و برای سامان دادن و سرعت بخشیدن به مطالبات شهروندان و توسعه شهرستان مجلس شورای اسلامی و فراکسیون اصولگرایان هم که فرصت کمی نیست پس چرا معطلید و بی دلیل و با تسامح و مماشات فقط نظاره گر شده اید و . . .

 3. باسلام عاجزانه از شما خواهشمندیم برای تبدیل وضعیت یا تعادل در پرداخت حقوق بین نیروهای قراردادی وپیمانی ادارات تلاش کنید.شما چندین سال در وزارت کشور درسمت های مختلف کارکرده اید وبخوبی درجریان شرایط کار دراین وزارت خانه هستید وهمچنین اطلاع دارید که دردولت یازدهم در دونبت حقوق نیروهای رسمی وپیمانی این وزارت خانه افزایش داشته ولی متاسفانه این افزایش برای کارکنان قراردادی که اکثرا جزء قشر محروم هستند اعمال نشده وهم اکنون دراین وزارت خانه ناعدالتی به اوج رسیده به طوری تفاوت حقوق یک کارمندقراردادی با یک سابقه ومدرک وحتی بیشتر دقیقا نصف یک کارمند پیمانی است واین موضوع درنظامی که کلمه اسلام را یدک میکشد بسیار آزار دهنده است اگر در نظامی غیر اسلامی بود که تعجب نداشت اما درنظامی که اسلامی است ووبزرگانش به گفته خودشان لباس پیغمبر برتن دارند این ناعدالتی آزار دهنده است لطفا در مجلس واز طریق سازمان مدیریت ووزارت کشور فکری برای ریشه کن کردن اینگونه ناعدالتی ها بردارید تا هم اجر دنیوی داشته وهم اخروی داشته باشید.باتشکر

 4. با سلام
  به نظر شما مشکلات شهری مثل نیمبلوک که کم هم نیست چگونه قابل حل است در صورتی که نه رئیس شورای شهر و نه شهر دار آن و نه هیچ یک از مدیران مدارس و .. در شهر ساکن نیستند و همه در خود قاین سکونت دارند و فقط برای ساعت کار به این شهر می آیند آنها چگونه مشکلات مردم ساکن در این شهر را درک می کنند در صورتی که خود عملا نشان می دهند این شهر امکاناتی برای زندگی آنها ندارد مشکل نداشتن پزشک عصر و مدرسه دو شیفته دبستان پسرانه به دلیل کمبود فضای آموزشی که واقعا با جابجایی مدارس قابل حل می باشد را چه کسانی باید پیگیری کنند خواهشمند است فکری به حال این مردم کنید همه ما که نمی توانیم به شهرهای بزرگتر مهاجرت کنیم جواب بیسوادی آینده فرزندان ما را چه کسانی خواهند داد چرا که شیفت عصر واقعا گیرایی دانش آموز صفر است و هزار و یک مشکل دیگر (عدم رعایت قوانین و مقرات راهنمایی و رانندگی به دلیل نبود نیروی پلیس راهنمایی در شهر و …) از توجهی که خواهید نمود ممنون و سپاسگزارم

 5. با سلام جناب آقای فلاحتی در بودجه سال ۱۳۹۶که قرار است توسط مجلس بررسی شود آیا بودجه راه آهن خراسان جنوبی مبلغی منظور شده است یا خیر؟

 6. با سلام و احترام
  پیرو تصویب و ابلاغ قانون تحصیلات تکمیلی در سال گذشته که در آن به صراحت عنوان شده برگزاری و پذیرش در مقطع دکتری در کلیه دانشگاه های کشور اعم از دولتی و آزاد باید توسط وزارت علوم و سازمان سنجش انجام پذیرد، دانشگاه آزاد با فشار به وزارت علوم چنانچه در مصاحبه امروز رییس سازمان سنجش منعکس شده است در پی نقض قانون مذکور و مماشات غیر قانونی وزارت علوم با این دانشگاه است.
  چنانچه مقرر شود پذیرش توسط خود دانشگاه آزاد انجام شود فحوای قانون مذکور بلااثر خواهد شد و مغایر نص صریح قانون مذکور است.
  مستدعی است از تخلف قانون پیگیری و پیشگیری شود.
  باتشکر.

  http://www.mehrnews.com/news/3836503/%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%81%D8%B1%D9%87%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%87%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AE%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D8%AF%D8%BA%D8%A7%D9%85-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87%D8%A7

 7. جناب آقای فلاحتی نماینده متعهد قاینات

  فرهنگیان قاین از همشری ویا فامیل بودن مدیران ومسئولین آموزش وپرورش قاین می نالند پس فرهنگیان زیرکوه چه گناهی کردند که از فاصله ۲۰۰کیلومتری در این منطقه محروم خدمت میکنند ومدیر محترم ومحبوب وبومی آموزش وپرورش فراتر از فامیل بودن دارند وام هایشان با هم خدمتیان دوران حق التدریس خود، را تسویه میکنند که بهره این وام ها سرنوشت فرزندان این منطقه است گرچه مردم گرفتار مسائل اجتماعی ومعیشتی خود هستند اما ما چه کنیم که بای آینده فرزندامان را با تدبیرهای مدیر کل خواب زده آموزش وپرورش تباه کنیم !!!!!!!! لطفا به داد فرزندان مردم برسید از مدیر کل محترم بخواهید بررسی کنند

 8. باسلام و تشکر از اظهار نظر شما.

 9. سلام نماینده من
  چرا و چگونه است که مسائل و مشکلات مالی ، خانوادگی و …. که بر اثر شرکت پدیده و موسسه میزان برای مردم خراسان و خصوصا مشهد پیش آمده با جدیدت از طرف شما پیگیری نمی شود ، مگر یکی از مهمترین وظایف نماینده پیگیری حقوق مردم نیست ،شما باید صدای مردم باشید و با صدای شما باید گوش کسانی که برای حل مشکل مردم کاری با فوریت انجام نمی دهند پاره شود . صدای ما که خفه شده حق اعتراض ، تجمع و حتی شکایت و پیگیری حقوقی را نداریم ،
  عاجزانه از شما تقاضا دارم این مسائل کوچک نشمارید و این مسائل را با جدیدت جهت حصول نتیجه فوری پیگیری کنید دو سال گذشت .
  جانمان به لب رسید
  لطفا پاسخ مرا بدهید چرا … نمی خواهید ، نمی گذارند ، مقصر کیست !!! مردم ؟ دولت ؟ قوه قضائیه ؟ …….

  • سلام
   اقای فلاحتی عزیز
   حق داره بنده خدا
   منم یکی از چندین هزار نفر از مال باخته ها هستم
   تعداد زیادی، مخصوصا تو خراسان جنوبی، سرمایه زندگی اشون رو گذاشتن، حالا هنوز هیچ خبری نیست
   ولی اگه شما نماینده های خراسان به جد با هم بشین، قطعا موفق میشن حق الناس رو به گیرید، خدا هم یار شماست، چون خود ذات اقدسش گفته،از هر چی میگذرم به جز حق الناس

 10. سلام
  پس زمینه وب سایت تون بیشتر برای کارهای کامپیوتری مناسبه و بنظرم بهتره یه طرح اسلیمی یا زعفرون بذارین

  موفقجات باشید

 11. با عرض سلام به نماینه پرتلاش ودلسوز ومنطقی و از همه مهمتر خوشرو و باخدای قاینات .بشما افتخار میکند امروز قاینات و حومه .جناب اقای فلاحتی بنده در مدت یک هفته پیش به پایگاه بهداشتی کوثر واقع در منطقه هزارواحدی مراجعه کردم و برای فرزندم واکسنی تزریق کردند انصافا برخورد بعصیها خوب بود ولی برخورد خانم م بسیار زشت وزننده بود بطوریکه قصد کردم حتی اگر بمیرمم دیگر پیش این خانم نروم فقط بنده یک سوال پرسیدم انقدر تا دوساعت که گیره تلفن وبعدش با رایانه بیت المال مشعول بازی پاستور بودند که وقتی به خانم گفتم بکاره مردم رسیدگی کنید باصدای بلند ودر کمال بی احترامی جوابم رادادند و گفتند برو بیرون .لطفا پیگیری کنید دست مریزاد به بهداشت درمان شهرستان حق وحقوقشان ایا حلال است حتی نیروی خدماتی بمن گفت برو شبکه شکایت کن ایشون باهمه برخوردشون همینگونه است .ایا نطارت میشود .محل کاراست یابازی ؟ بخداقسم ادم بهتراست بمیرد ونرود بهداشت.یک ادم عقده ای گذاشتند رییس واقعا باید تاسف خورد .من فرهنگی هستم و برای مردم باید دلسوخت وای بر این افراد وای.لطفا پیگیری کنید بنده به بهداشت مرکز مراجعه نکردم ولی به وزارت بهداشت هرکجاباشد مراجعه میکنم باید اینچنین افرادی بروند و نیروهای دلسوز جایشان بنشینند .من بشما رای دادم و توقع پیگیری دارم شما را برادر و حامی مردم دارم .التماس دعا .

 12. با سلام
  جناب اقای فلاحتی شما شخص محترم و امانتداری هستید.اما دیدگاههای ارسالی هم امانت مردم است چرا انتخابی منتشر می کنید؟

  • سلام.از لطف شما ممنون.سعی می کنم دیدگاهها خیلی تکراری نباشد.البته همه ی امانات نباید در معرض دید قرار گیرد چون آبروی مردم از خانه ی کعبه محترم تر است.

   • با سلام آقای فلاحتی رسیدگی به آرین شهر هم آبروی مردم است که تآیید نکردید گفتم خواهشآ مردم آرین شهر را هم فراموش نکنید به دلیل اینکه به شما رآی نداده اند البته توقع هم نیس همانطور که نمایندگان قبلی باتوجه به این که رآی آوردند و کاری نکردند

    • سلام علیکم.برای خدمت به مردم هیچ خطکشی ندارم و تا بحال به این فکر نکرده بودم که میزان رای بنده در آرین شهر چقدر بوده.مطمئنا آنچه در توان باشد پیگیری خواهد شد و جایی چنین مباحثی نخواهد بود.

 13. دوستدار قاینات

  با سلام مطلب فوق نه مشتمل بر توهین ، افترا ، کذب ، خلاف واقع ومخالف مصالحِ ملی و موازین شرعی است لطفآ آنرا در سایت بگذارید جناب آقای عبادی نماینده محترم بیرجند در صحن مجلس اعتراض به حدف بودجه راه آهن خراسان جنوبی داشت این نشت ها و جلسات شما چه دردی از مردم منطقه دوا می کند حال که ماشااله قاینات ۲نماینده دارد چرا از سرفصل اعتبارات سال ۹۵ حذف میشود!!!!یادتان است که در مصلا وقتی استاندار وقت (آقای خدمتگزار) فرمود نمایتده شما مردم قاین در اخذ اعتبار راه آهن خراسان جنوبی نقش مهمی داشته همراهان آقایان فلاحتی و اسماعیلی این را نوعی تبلغ برای آقای هروی دانسته و اعتراض کردند. سه ماه از حضور نماینده محترم در مجلس گذشته هنوز هیچ گزارشی از عملکرد ایشان منتشر نشده محبت کنید برای ازهان عمومی عملکرد ایشان را منتشر فرمایید

  • باسلام و تشکر.همانگونه که فرموده اید طرح موضوع در آن شرایط آنهم از زبان مجری انتخابات قانونی نبود اما در خصوص پیگیری انجام شده قبل دراین مورد خاص باید عرض کنم متاسفانه در خصوص جذب اعتبار هیچ اقدام عملی نشده بود و آنچه آقای عبادی گفته اند ناظر بر همین نکته است که دولت به تعهد خود عمل نمی کند حتما می دانید که بودجه ی سال ۹۵ مربوط به مجلس قبل بوده و ما باید برای گذاشتن اعتبار در بودجه ۹۶ تلاش کنیم.

 14. فردی از دیار طلای سرخ جهان

  با سلام وادب واحترام خدمت نماینده شریف مردم قاینات و زیرکوه
  ازمحضر شریف شما داشتم ؟؟؟؟
  قضیه پیگیری استخدامی دانشگاه بزرگمهر توسط شما صحت دارد؟؟؟
  آیا امیدی هست؟؟؟
  لطفا در کانال تلگرام جواب بفرمائید بی نهایت سپاس گذارم از لطفتان

 15. سلام.
  لطفا درخصوص تکمیل باقیمانده محور دوم قاین به بیرجند که شاید کمتر از ۵۰ کیلومتر آن مانده پیگیری کنید.

 16. ای کاش در آمورش وپرورش خطی وسیاسی عمل می شد ولی اگر به انتصابات نگاه کنبم با فامبل وهمشهری مدبر یا معاونین هستند وواقعا آموزش رها شده وباید فکر اساسی شود بررسی کاتر شناسی ودقبق لازم است

 17. حبیب اله صالحی

  • نقدی بر ماده ۳۱ برنامه توسعه پنجم وبخشنامه شماره ۶۰مستمری تامین اجتماعی و تفسیر ماده۷۷ قانون تامین اجتماعی وپیشنهادی برای برنامه توسعه ششم
  محاسبه میانگین در علم آمار:
  • داده هایی که قصد محاسبه میانگین ساده از آنها را داریم باید دارای ویژگی یا صفت مشترک بوده و همچنین از ارزش های یکسانی برخوردار باشند. چنانچه داده های آماری از ارزش های متفاوتی برخوردار باشند میبایستی به هرداده آماری وزنی اختصاص یابد و سپس داده های وزن دار شده را میانگین گیری نماییم که مورد اخیر را میانگین وزنی مینامند
  • در مدل به کار گرفته شده توسط صندوق تامین اجتماعی ارزش اسمی حق بیمه پرداخت شده درپنج سال آخر به روش میانگین ساده است نه میانگین وزنی
  • علت کاهش شدید مستمری بازنشستگان با دستمزد غیر متعارف بیشتر ناشی ازعدم استفاده از میانگین وزنی است ونه نرخ رشد دستمزد
  ارزش زمانی پول در علم اقتصاد:
  • در ادبیات اقتصادی ربه کرده اند. زیرا روند شاخص بهای کالا وخدمات روندی صعودی می پیماید و روز به روز به دلیل کاهش ارزش پول قدرت خرید شاغلینی که در مشاغلی با درآمد ثارزش زمانی پول از اهمیت بالایی برخوردار میباشد بویژه در کشور هایی که تورم دو رقمی را درچندین سا ل متوالی تجابت اشتغال به کار دارند بویژه مزد بگیران کاهش می یابد
  تعریف ارتقاء شغل:
  • ارتقاء شغل عبارت است از احراز گروه (رده) شغلی بالاتر از گروه (رده)شغلی قبلی
  • همانگونه که از تعریف مندرج استنباط میشود میبایستی یک نظام طبقه بندی مشاغل وجود داشته باشد که بر اساس آن مشاغل مورد سنجش قرار گیرد اگر فردی از شغلی با گروه ۱۲ به شغلی با گروه۱۴منصوب گردد نوع حکم ارتقاء نامیده میشود
  • اما اگر کارگر در کارگاهی که فاقد طرح طبقه بندی باشد از آنجا که معیار وشاخصی برای تعیین گروه هر یک ازمشاغل وجود ندارد مجریان هر استنباطی که به نفعشان باشد از ارتقاء مینمایند

  مقایسه نرخ رشد دستمزد مدیران و متخصصین با نرخ رشد در الگوی مورد نظر تامین اجتماعی:
  • بر اساس تبصره ذیل ماده ۶ دستور العمل اجرایی طرح طبقه بندی مشاغل متصدیان مشاغل مدیر و متخصصین همطراز از شمول جدول مزدخارج وتیین حقوق و مزایای آنان بر اساس طرح طبقه بندی صورت نمیگیرد حال تکلیف مقایسه نرخ رشددستمزد انان با الگوریتم مورد عمل سازمان تامین اجتماعی چیست
  مقایسه نرخ رشد دستمزد کارگران شاغل در کارگاههای متفاوت:
  • بر اساس دستور العمل شماره ۱۲۰۹۶مورخ ۲۰/۰۴/۱۳۷۴معاونت تنظیم روابط کار وزارت کار وامور اجتماعی در صورتی که تعداد کارگران کارگاه کمتر از ۵۰ نفر باشد اجرای طرح طبقه بندی مشاغل الزامی نمی باشد و بعضا تعدادی از کارگاههای بالای ۵۰ نفر علی رغم الزامی بودن اجرای طرح طبقه بندی بنا به دلایلی فاقد طرح طبقه بندی مشاغل میباشند
  • متفاوت بودن ضریب ریالی جدول مزد در کارگاههای دارای طرح طبقه بندی مشاغل موجب تفاوت در سطح پرداخت به کارگران حتی با عناوین شغلی یکسان میشود و در کارگاههای فاقد طرح نیز تفاوت سطح پرداخت وجود دارد
  • تغییر کارگاه کارگر بین کارگاهای دارای طرح و فاقد طرح طبقه بندی در طی ۵ سال پایان خدمت که معمولا منجر به تغییرات در حقوق ودستمزد کارگران میشود در روش جاری غالبا موجب غیر متعارف شدن نرخ رشد دستمزد آنان میگردد تغییر کارگاه عمدتا ناشی از انتخاب نیست بلکه ناشی از ضرورت و اجبار زندگی است
  محاسبه نرخ رشد دستمزد بیمه شدگانی که درسه سال ما قبل از دوسال اخربیمار یاازبیمه بیکاری استفده نموده و یا درمرخصی بدون حقوق بوده ویاسایر موارد مشابه:
  • بر اساس قسمت آخرماده ۷۷ قانون تامین اجتماعی سازمان تامین اجتماعی درمحاسبات مربوط به مستمری ها ملاک را بیمه پردازی بیمه شده قرار میدهد لذا چنانچه نرخ رشد دستمزد غیر متعارف باشد متناسب با ایامی که حق بیمه پرداخت نشده از ۵سال فراتر میرود و حتی ممکن است تا ۸ سال و بیشتر هم برسد در این حالت مستمری محاسبه شده باتوجه به الگوی موردعمل ممکن است مبلغ مستمری با شدت بیشتری کاهش مییابد که حتی بعید نیست حتی در مواردی از حداقل دستمزد هم کمتر شود
  سابقه استفاده ازارزش حال پول در کشور:
  • همانگونه که استحضار داریدارزش خسارت تاخیر تادیه- ارزش مهریه – ارزش دیه واجرت خدمات و موارد مشابه در مراجع قضایی درهنگام پرداخت دین تبدیل به ارزش حال شده حال این سوال مطرح میشود با توجه به تغییرات زیاد ارزش حال ۵ سال آخربیمه پردازی سازمان تامین اجتماعی چرا از این روش در محاسبه مستمری بازنشستگانی که نرخ رشد دستمزد آنان غیر متعارف میشود استفاده نمی نماید
  بازه تغییرات نرخ رشد دستمزد:
  • تفاوت نرخ رشد دستمزد دوسال آخر با پنج سال آخر نسبت به حداقل دستمزد سالهای مورد محاسبه در یک بازه از ۱ درصد تفاوت شروع میشود تا۳۰۰ درصد ادامه مییابد
  • تفاوت نرخ رشداز ۱ درصد تا ۳۰۰ درصد غیر متعارف شناسایی شده و مستمری بازنشستگان بر اساس میانگین ساده حق بیمه پرداختی در ۵ سال آخر محاسبه میشود

  • پیشنهاد مینمایم تفاوت نرخ رشد از ۱ درصد تا صفر درصد رابا مبالغ مستمری محاسبه شده در روش جاری با هم مقایسه فرمایید تابه کنهه روش واقف تر شوید
  • به خاطر اینکه اصل موضوع روشن تر شود فرض کنیم نرخ رشد دستمزد یک کارگر درهر سال طی مدت سی سال خدمت ۵ باشد یک بار مستمری این کارگر را بر مبنای دو سال و بار دیگر بر مبنای ۵ سال آخر خدمت محاسبه کنید و دو مقدار بدست آمده را با هم مقایسه کنیم تفاوت زیادی باهم دارد باوجود آنکه نرخ رشد هر سال این کارگر با هم مساوی است پس ریشه این تفاوت کجاست به نظر میرسد اشکالی در الگوریتم وجود دارد وآن اشکال برمی گردد به اینکه در این مدل تا مادامی که ارزش حال حق بیمه پرداختی در سالهای مورد محاسبه را در هنگام بازنشستگی لحاظ ننماییم این اشکال برطرف نمیگردد شایان ذکر است درروش جاری هرچه مدت زمان سالهای مورد محاسبه جهت استخراج مبلغ مستمری افزایش یابد به همان اندازه هم مبلغ مستمری نیز کاهش بیشتری خواهد یافت پس میتوان نتیجه گرفت. کاهش مستمری بیمه شده قبل از آنکه ناشی از تغییر نرخ رشد باشد بیشتر ناشی ازافزایش سنوات قابل محاسبه از دو سال به پنج سال است
  • باعنایت به اینکه روش محاسباتی از ابتدای سال ۱۳۹۰ تغییر کرده مستمری های دریافتی در بازنشستگان هم شرایطی که قبل از سال ۹۰ و پس از سال ۹۰ بازنشسته شده اند و نرخ رشد دستمزدهر دوغیر متعارف و مشابه باشد را باهم مقایسه کنید با وجود آنکه بازنشستگان سال ۹۰ به بعد در فاصله بین دو تاریخ بازنشستکی دریافت ننموده اند و حق بیمه هم پرداخت نموده اند نسبت به بازنشستگان قبل از سال۹۰ مستمری کمتری دریافت مینمایند
  مقایسه ماده ۳۱ برنامه توسعه پنجم وتفیسر ماده۷۷قانون تامین اجتماعی
  مستمری بازنشستگان مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت با ۲۵ سابقه بر اساس حق بیمه پرداختی در دوسال اخر بیمه پردازی سنوات ارفاقی(۲۹ و ۳۰) محاسبه میگردد بااین تفسیر واجدین شرایط تفسیر ماده۷۷-( از شمول ماده ۳۱ برنامه توسعه پنجم و بخشنامه ۶۰ مستمری تامین اجتماعی خارج – پنج سال بیمه پردازی کمتر – پنج سال هم زودتر مستمری دریافت مینمایند ) حال اگر مستمری مشمولین تفسیر ماده ۷۷ را با مستمری کسی که۳۰ سال بیمه پردازی داشته و نرخ رشد دستمزدش در دوسال آخر۱درصد بیشتر از نرخ رشد ۵ سال اخر بوده و مستمری این فردبر اساس ۵ سال اخر محاسبه شده مقایسه کنید آیا این غیر مستقیم تنبیهه مستمری بگیران با بیمه پردازی بیشتر نیست آیا این از مصادیق معیار های چند گانه در باب یک موضوع مشترک تلقی نمیگردد

  پرسش حقوقی:
  • آیا سازمان تامین اجتماعی به عنوان یکی از طرفین مدعی قانونا و عرفا میتواند (بویژه در موارد اختلافی) بین بیمه شده و تامین اجتماعی( به علت تعارض منافع ) اظهار نظر و رسیدگی کند یاخیر ایا عطف به ماسبق شدن قوانین بویژه هنگامی که ارفاقی مد نظر نباشد و ضرری هم متوجه مشمولین باشد جایز است یاخیر تفسیر این دو پرسش رابه اظهار نظر علمای حقوق واگذار مینماییم
  تفسیر ماده۳۱ قانون برنامه پنجم توسعه و تفسیر ماده ۷۷ تامین اجتماعی به طور هم زمان:
  • باتوجه به اینکه تفسیر قوانین عادی در صلاحیت مجلس محترم شورای اسلامی میباشد لذااستدعاداریم نمایندگان محترم مجلس با تفسیر نحوه اجرای ماده ۳۱قانون برنامه پنجم توسعه(نحوه محاسبه میانگین ساده یا وزنی و سایر موارد مبهم) و تفسیر ماده ۷۷ به طور هم زمان اقدام و به شیوه ونتایج اجرای ماده های مذکور توسط واحد های اجرایی توجه بیشتری مبذول فرمایند و از بروز مشکلات بیشتر برای بازنشستگان وافزایش شکایت از واحد های اجرایی جلوگیری فرمایند
  پیشنهاد:
  درصداختلاف نرخ رشد دستمزد دوسال آخر هر بیمه شده را بانرخ رشد ۵ سا ل آخر آن در حداقل دستمزدسال مورد محاسبه ضرب نموده و مبلغ حاصله را از مستمری محاسبه شده در دو سال آخر( به همین روش فعلی )کم کنید هرچه این اختلاف در بازه (۱ درصد تا ۳۰۰ درصد)بیشتر باشد مستمری دو سال آخر هم به همان میزان کاهش بیشتری خواهد یافت وعدالت پرداخت به روشی منطقی متناسب با شدت افزایشات غیر متعارف تغییر خواهد کرد و ازکاهش شدید و ناگهانی مستمری هایی با درصد های کم جلوگیری میشود
  با تشکر واحترام حبیب ا…صالحی

 18. سلام
  متاسفم برای حال و روز بسیار سیاست زده شهرم
  متاسفم برای این همه دودستگی و اختلاف
  متاسفانه در روزهای اخیر در مراسم معارفه دکتر حمیدی ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان قاین هیچکدام از مسوولین ارشد شهرستان مخصوصا آقای فرماندار شرکت نکردند که جای بسیار شرمندگی دارد در حالیکه با ایشان برای این مراسم هماهنگی به عمل امده بود.
  چرا اینقدر دودستگی و تفرقه بین مسوولین شهرستان وجود دارد؟
  چرا بین مسولین این شهرستان همدلی و همراهی برای پیشرفت شهرستان دیده نمی شود؟
  متاسفانه دود این اختلافات فقط به چشم مردم شهرستان می رود و بس.متاسفانه دود این دودستگی به چشم جوانان تحصیلکرده بیکار شهرمان می رود و بس.
  متاسفانه این دودستگی بین مسوولین فقط باعث پسرفت شهرستان شده و دیگرانند که از این اختلافات سود می برند.
  وقتی که رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در مراسم معارفه می گوید:
  {برای پیشبرد کار در شهرستان قاین نیاز به همدلی وهم فکری است ونباید مسئله سلامت را با مسائل سیاسی قاطی کرد.
  در حوزه سلامت، سیاست در جرعه فکری ما نیست وهدف خدمت وارتقاء وسلامت مردم است وتعامل با همه مسئولین در این زمینه موثر است.}
  پس چرا مسوولین شهرستان اینقدر با مشکلات مهم شهرستان سیاسی برخورد می کنند.چرا به فکر پیشرفت و بهبود وضعیت شهرستان به خصوص وضعیت بهداشت و درمان شهرستان نیستند.تا کی باید مردم این وضعیت را تحمل کنند.

 19. باسلام خدمت نماینده محترم و ولایی شهرستان.امیدوارم سلامتی خویش را بدست آورده باشید.تشکر بابت زحماتی که در این مدت کوتاه کشیده اید.جای بسی تقدیر داره.به نظرم آموزش و پرورش قاین در بهترین دوران خودش بسر می بره،اینجانب با ۱۷ سابقه خدمت و در نظر گرفتن همه جوانب اعلام می دارم مدیر قاین یک استثناست.یوی خوش خدمت را واقعا همکاران استشمام می کنند.مدیری با تدبیر و خوشفکر.خدا حفظشون کنه.

 20. با سلام وتسلیت ایام شهادت سرورو سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران با وفایشان خدمت شما نماینده محترم و ولایتمدار و تشکر از تلاشهای شما . در بحث آموزش و پرورش امسال جزو بهترین سالها و کم تنش ترین سالها بود خدمت مدیریت انقلابی و ولایی و همکارانشان خسته نباشید عرض می کنیم .

 21. با سلام . جناب اقای فلاحتی در دوره های اقای قربانی یک کار خوبی ک انجام میگرفت تمدید وامها بدون سود و یا بخشودگی انها بود . با توجه ب اینکه شرایط مثل زمان اقای قربانی هست و منطقه با خشک سالیهای پیاپی دست و پنجه نرم میکند و از یک سو مهاجرت مردم در حال وقوع هست . این مهم امکان پذیر نیست با توجه ب اینکه وضعیت معیشتی در حد نامطلوب هست . با تشکر از شما امید وارم ک نتیجه ای عمل یا فکر شما هر چه باشد درج کنید

 22. سلام لطفا رفیق بازی وفامیل بازی وهمشهری بازی در آموزش وپرورش را بررسی کنید بیداد می کند

 23. خدمت نماینده انقلابی و متدین شهرستان قاین عرض سلام و خدا قوت دارم و برایتان سلامتی از درگاه ایزد منان خواستارم.
  جناب آقای فلاحتی حضورتون در شهرستان کمرنگه به گونه ای که برخی از طرفداران نماینده قبلی حسابی دارن جولان می دن و به طرفداران شما ظلم می کنن . خوب این امر در آموزش و پرورش بسیار پررنگ است. انتصابات قومیتی با شدتی حتی بیش از قبل ادامه دارد . فضای آموزش و پرورش شهرستان اکنده از سیاسی کاری و سیاسی بازی است. آشکارا و با دهن کجی به همگان پارتی بازی می کنند و از هیچ کس ابائی ندارند. جلسات سازماندهی و به ویژه جذب مدارس خاص رو ناعادلانه و رابطه ای انجام می دهند که این مورد در متوسطه اول کاملا مشهود می باشد. همه جور بی قانونی بی تدبیری و بی کفایتی رو مشاهده می کنیم و بعد آقایان در سخنرانیها دم از تدبیر و تخصص و علمی بودن فضای آموزش و پرورش می زنند. که این اهانت به شعور فرهنگیان است. خلاصه اوضاع بسیار وخیم تر از آنست که تصورش را بکنید .
  پیشنهادی که دارم با توجه به اهمیت و حساسیت آموزش و پرورش هنگام حضورتون در شهرستان از فرهنگیان صاحب نظر که در جریان بی قانونی ها و تبعیض ها هستند محرمانه دعوت به عمل آورید تا وقایع را به سمع و نظر شما برسانند و رسما و با اقتدار از مسول اموزش و پرورش بخواهید پاسخگو باشد. خیلی زیرکانه در برخی جهات اشکارا و در برخی جهات چراغ خاموش موجبات نارضایتی از نظام را توسعه میدهند. باید کاری کرد. شما رو به سید الشهدا جدی بگیرید. من جهت همکاری در این امور اعلام امادگی می کنم و سوگند یاد می کنم قصدم خدمت است و نه چیز دیگر
  امیدوارم مثل همیشه جدی و با اقتدار و با اولویت توجه به مظلومان و ستمدیدگان در انجام وظایف موفق و پیروز و سربلند باشید .

  • با عرض سلام و احترام خدمت نماینده محترم شهرستان قاینات و زیرکوه و آرزوی توفیق و صحت و سلامتی برایتان ونیزعرض سلام خدمت نویسنده محترم (فرهنگی) به عرضتان برسانم با شناختی که بنده از مدیر محترم آموزش و پرورش و مجموعه همکاران ایشان دارم اصلا مطالب شما را تایید نمیکنم چرا که بنده فرزندی در مدرسه ی خاص دارم و امسال شاهد بودم که مدیر محترم و عزیز مدرسه یکی از دبیران همشهری و اقوام خودشان را جذب نکردند و بجای او دبیری جدی تر و متعهد تر جذب کردند.و این مورد در همه درسها اتفاق افتاده است.
   و با توجه به نظرات اولیا،مدیران و معلمان در دو سال اخیربا تدبیر جناب آقای دکتر رضایی ومجموعه همکاران ایشان بهترین سازماندهی در منطقه و جذب نیروها در مدارس خاص صورت گرفته است.
   از طرفی هرکس از معلمان که مدعی این موضوع هست می تواند به اداره مراجعه نماید تا در صورتیکه مطلب شما صحت داشته باشد(که ندارد) مدیر آموزش و پرورش که قطعا به دنبال افزایش و پیشرفت دانش آموزان عزیز این منطقه هستند احقاق حق نمایند.
   در پایان کمال تشکر و قدردانی از مدیر محترم آموزش و پرورش قاین جناب آقای دکتر رضایی و مجموعه همکاران ایشان و نماینده محترم دارم و آرزو دارم خداوند به ما توفیق دهد تا عقیده هایمان از دست عقده هایمان مصون بماند.

 24. جناب آقای فلاحتی چشم باز کنی دوره نمایندگی شما تمام است فرصت ها را از دست ندهید اعلام کنید در مدت نمایندگی شماچه کار مفیدی برای قاینات انجام شده است .مردم شوخی ندارند دوباره رای نمی دهند اشتغال افزایش محدو ده شهری صنایع جدید دانشگاه های جدید و یا توسعه دانشگاه های موجود سیاست و برنامه برای افزایش جمعیت شهرستان و ارتقاء شهرستان بکار گیری نخبگان شهرستان در پستهای مهم استان فرودگاه و بیمارستان و پادگان همه از انتظارات بحق این مردم است تلاش تلاش تلاش…….

  • باسلام.گویا شما وظایف مجلس را با دولت اشتباه گرفته اید.هیچ کدام ازین مواردی که فرمودید مربوط به وظایف نمایندگی نمی شود.البته گزارش اقدامات خود را به موقع به مردم شریف ارایه خواهم کرد.

 25. سلام اینکه شهر قاین با پیشینه وکارنامه درخشان در نظام جمهوری ومردمی ولابت مدار وهمیشه در صحنه آنطور که باید وشاید حق این مردم ادا نشده وپیشرفت وابادانی وامکانات در خور شان برایشان وجود ندارد.وشما که فردی ولایی خدمتگذار هستید با توجه به قابلیت ها واستعداد بالقوه شهرستان از جنابعالی انتظار میرود ان طور که باد وشاید پاسخگوی نیازها وسوالات ومطالبات این مردم غیور باشید.انشالله.در بحث عدم پخشزنده مسابقات فوتبال پاسخ قانع کننده ای داده نشده است .

 26. سید رضا سجادی

  با سلام – جناب آقای فلاحتی نماینده مردم شریف قاینات و زیرکوه
  همانگونه که فبلآ به استحضار جناب عالی رساندیم حدود ۵ الی ۶ماه است پخش مستقیم فوتبال خارجی به صورت زنده در شهرستان قاینات انجام نمیشود خواهشمند است دلیل آن را بررسی نموده و پیگیر رفع مشکل باشید در صورتی در شهر ها و شهرستان هم جوار مثل آرین شهر و بیرجند پخش مستقیم فوتبال خارجی به صورت زنده پخش میشود. با تشکر

 27. با سلام واحترام
  به عنوان یکی از همشهریان قاینی از همت و همراهی و همدلی همه مسئولین و مدیران (از جمله شورای شهر ) شهرستان قاین برای تبریک انتصاب و حمایت از دکتر حمیدی (ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان)کمال تشکر و قدردانی را دارم. ان شالله که با این همدلی و همراهی در بین مسئولین به خصوص نماینده محترم و فرماندار محترم با ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان ، مشکلات درمانی شهرستان را بهبود ببخشند و ارتقا و پیشرفت را در این حوزه ( احداث بیمارستان دوم قاین و ارتقا دانشکده پرستاری، جذب متخصصین بیشتر) شاهد باشیم.
  با آرزوی توفیق و سربلندی برای همه این عزیزان

 28. سلام
  لطفا در مورد عدم پرداخت سپرده های بالای سپرده گذاران موسسه میزان توسط صادرات از مسئولین جواب بخواهید چرا کسی جوابگوی مشکلات مردم نیست
  پدرم به خاطر مشکلات مالی دستاش بسته است پولش دست صادرات هیچ کس هم جوابگو نیست
  شما که نماینده اید یه فکری هم برای این مورد بکنید لطفا

  • ای آقا کی به فکر حل مشکلات من و شماست
   ما به آرم قوه قضائیه و بانک مرکزی و صحبت های استاندار ها و دادستانهای این مملکت اعتماد کردیم فکر میکردیم در حکومت اسلامی اینها درست میگن نگو که ما گرگ را چوپان کرده بودیم فقط دهن اونایی که پولشون کم بودو بستند من و شما که بریم بمیریم
   نه نماینده مجلس و نه دولت و نه بالاتر از اینها اصلا نگرانی ندارند که پول و زندگی و آبرومون همه رفت و فنا شد
   من الان فقط پول نزول میکنم اقساط وامهایی که پولشو گرفتم دست میزان گزاشتم تا سر فرصت خونه بخرمو دارم میدم و تو این مملکت هیچکس نگفت تو آدمی یا نه……….

 29. هادی نژاد آرین شهر

  جناب آقای فلاحتی نماینده محترم مردم قاینات وزیرکوه با اهداء سلام وتحیات الهی : آرین شهر چند سال قبل نمایندگی ورزش وجوانان داشت آقای اطلسی مسؤل بودند با رفتن ایشان عملا نمایندگی تعطیل و بلا تکلیف است خواهشمندیم موضوع را پیگیری نمایید با تشکر هادی نژاد

 30. از مجلس خوابیده میخاهیم تا فانی را بیدار کند. بعد از گذراندن هفت خان رستم و قبول شدن در آزمون استخدامی آموزش و پرورش، دوره آموزشی شروع شد. هر یک از افراد برای گذراندن این دوره مجبور به هجرت از استان خود و دوری از خانواده و همسر و فرزندان شدند. بیشتر این افراد هم بدلیل همین دوره شغلهای آزاد خود را از دست دادند. از طرفی بیمه هم نبودند و اگر اتفاقی در این مسیر رفت و امد برایشان می افتاد کسی جواب گو نبود. هزینه ی اساتید دوره، هزینه اسکان، هزینه غذا و هزینه ایاب و ذهاب کمر هر کدام از ما را خمیده کرده و یاد داستان کوژ پشت نتردام افتادم. دوره سنگین ما در دانشگاه فرهنگیان به سختی فراوان به پایان رسید. مسئولین دانشگاه فرهنگیان ما را خاری در گلوی خود میدیدند و تلاششان این بود که ما رو از این دوره منصرف و یا مشروط کنند. نوبت به آزمون جامع رسید. آزمونی که در دفترچه استخدامی هیچ گونه اشاره ای به آن نشده بود. این آزمون کاملا سلیقه ای و ظالمانه شامل چند آیتم بود. تدریس خرد، نمره فرهنگی، سوالات تستی و آزمون عملکردی. آزمونی که همه بخشهای آن سلیقه ای بود به جزء بخش تستی. اگه شانس با کسی همراه بود برگه اش دست یک مصحح سهل گیر می افتاد و اگر بی شانس باشی برگه ات دست یک مصحح سخت گیر و سنگدل می افتد. و این یعنی نهایت ظلم. مملکت ما هم که قانون ندارد. نتیجه آزمون افراد را به سه گروه تقسیم کرد.۱٫ افراد دارای صلاحیت حرفه ای ۲٫ افراد دارای صلاحیت مشروط ۳٫ افراد رد صلاحیت شده. یعنی تقریبا نیمی از افراد قبول محسوب می شوند و بقیه افراد تکلیفشان به اما و اگر رسیده انتظار ما از مجلس این بود که به این قضیه ورود پیدا میکرد. باید از وزیر بپرسند به چه خاطر و برای چه این همه فشار روانی که بر ما وارد شد؟ عده ای از ما افسرده و مضطرب شدیم مگه گناه ما چی بود؟ گناه ما غیر از این بود که در آزمون استخدامی هفت خان رستم را گذراندیم. آبرویی که از ما رفت را چه کسی پاسخگوست؟ شغلهایی رو که از دست دادیم را چه کسی پاسخگوست؟ بسیاری از این افراد کارمند قراردادی ادارات بوده اند. هزینه های سنگینی که بر ما تحمیل شد را چه کسی پاسخگوست؟ مجلس ما در خواب است افسوس افسوس افسوس. ما از مجلس میخاهیم که بیدار شود. خواب زیاد هم خوب نیست. حتی اصحاب کهف هم بیدار شده اند. نمیدانم چه دارویی به شما داده اند که شما رو بیهوش کرده است. از اصحاب رسانه عاجزانه خواهشمندیم داد ما را به گوش مسئولین به خواب رفته برسانند. فقط خدا کند که خواب باشند و خودشان را به خواب نزده باشند. شما را به دستان قلم شده علمدار کربلا قسم اگر از خواب بیدار شدید از فانی بپرسید چرا آبروی نیمی از این افراد را به باد فنا دادید؟ چرا تکلیف نیمی از این افراد در هاله ای از ابهام است؟ چرا نیمی از این افراد بلا تکلیف می باشند. با تشکر از طرف جمعی از قبول شدگان آزمون استخدامی ماده ۲۸ مورخه ۹۵/۷/۴

 31. سلام
  اینکه شایع شده شما از بورسیه مجلس دکترا ثبت نام کرده اید صحت دارد و آیا با توجه به وقت گیر بودن ادامه تحصیل در مقطع دکترا، شما فرصت برای انجام امور مجلس و پیگیری خواست ها و نیاز های شهرستان را خواهید داشت؟

 32. با سلام به نظر من بهتر است لینک و آدرس کانال تلگرامی نماینده محترم در سایت ایشان قابل دسترس باشد

 33. دانشگاه ازاد قاین شده حیاط خلوت آقای دکتر ل

  وباند ایشان

  خدا بخیر کند این باند بازی را

  البته ایشان و باند دانشگاه وابسته به آقای دکتر هروی هستند و از شما کاری ساخته نیست

 34. سلام

  در انتخابات همه تلاش کردیم که تغییر در نحوه تدریس و میزان افزایش معلومات در شهرستان بوجود اید اما متاسفانه در مهرماه همان شد که بود

  بدانید که منبع تغییر دانشگاه بود من دانشجویی هستم که در کلاس درس اساتیدی بودم که لحظه شماری می کردم که مجددا روز درسشان بیاید که چیز تازه ای یاد گیریم اما این اساتید دو ترم قبل از انتخابات از صحنه دانشگاه حذف شدند
  امیدوار بودیم که این ترم تدریس کنند اما اسامی آنها در اساتید این ترم نبود با یکی از این اساتید صحبت کردم گفتند از ما دعوت نشده است
  آقا نماینده پیگیری فرمایید این درد بی علمی در قاین حذف شود
  چرا اساتیدی همچون ر و دکتر ر نباید درس داشته باشند اما اقایان و خانمهای که هنوز تازه فوق شان تمام شده یا هنوز تازه دکترا قبول شده اند در دانشگاه جولان بدهند

 35. با سلام . کاش مسولین هم نصف این جرات را داشته باشند و مطالبات مردم رو بدون واسطه و با جسارت بگن . فرض کنید ک اقای قربانی یک شخص عادی هست .شما ک برای بهتر برگزار شدن اینچنین مراسمات کذای و بدون خروجی از مرز گرفته تا نقطه وسط شهر بنر و دادار ددور راه میندازید و فراخوان میدید حالا یکی خودش اومده (طبق فرمایشات جنابعالی ) چ ایراد داره !! کاش نگاه مغرضانه و سیاسی ب این فرصتهای ک پیش روی منطقه واقعا محروم کشور و مردم ولایی رو بردازیم و از تمام پتانسیل شهرستان از همه طیف ها و جناحها استفاده کنیم . متاسفم برا برخی از دوستان ک خودشون را جای مردم میگذارن و تصمیم میگیرن ک فلان شخص بیاد و فلان شخص نیاد . شاید ملوک الطوایفی و خان وخان سالاری میخاهد با مردم رفتار کنید .بترسید از اون روزی ک اریکه قدرت از زیر پای شما بکشند و مجبور باشید با همین مردم و در بین مردم باشید و اونوقت باید جواب تمام سوالات را بدهید .با تشکر و یا حق

 36. جناب فلاحتی ، لطفا بیایید و حضور مقتدرانه خود را با احداث دانشگاه و کارخانجات ثابت کنید ،

 37. با سلام و احترام
  با تعیین سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان قاین (آقای دکتر حمیدی-فوق تخصص بیهوشی) که فردی بومی ،بسیار دلسوز،با درایت و پیگیر هستند ان شالله شاهد تحولی شگرف در حوزه بهداشت و درمان قاین و ارتقا دانشکده پرستاری باشیم.
  البته این مستلزم حمایت مسئولین ارشد شهرستان از ایشان از جمله آقای فلاحتی ( نماینده محترم) وآقای دکتر کهن ترابی ( فرماندار محترم) و همچنین همدلی و همکاری همه این عزیزان و مسئولین با ایشان دارد.
  همچنین حمایت مردم شریف شهرستان قاین و خیرین محترم از ایشان نیز جهت پیشبرد اهداف ایشان در بهبود شرایط درمانی باید بیش از پیش باشد.با تشکر

 38. اشت و درمان شهرستان قاین تعیین شد
  بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه، طی حکمی از سوی رئیس دانشگاه، دکتر عباس حمیدی راد به عنوان «سرپرست شبکه بهداشت و درمان قاین» تعیین شد.
  متن حکم به شرح ذیل می باشد.
  بسمه تعالی
  جناب آقای دکتر عباس حمیدی راد
  با سلام؛
  احتراماً نظر به حسن سابقه و شایستگی جنابعالی، بموجب این ابلاغ با حفظ پست سازمانی بعنوان «سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاین» منصوب می گردید تا زیر نظر اینجانب انجام وظیفه نمایید. امید است با اتکال به خداوند متعال و با رعایت اصول قانون مداری، اعتدال گرایی، منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید و تهیه برنامه های مدون و بهره‌گیری بهینه از امکانات و توانمندی نیروهای پر تلاش و دلسوز و تعامل با مسئولین ارشد شهرستان، در انجام وظایف محوله و خدمت به مردم منطقه و ارتقاء کمی و کیفی شاخصهای بهداشتی، درمانی موفق و مؤید باشید.
  دکتر کاظم قائمی
  رئیس دانشگاه

 39. با سلام واحترام
  اینجانب ….به دلیل اینکه رشته شغلی ام مرتبط با بهداشت و درمان می باشد لازم دیدم نکاتی جهت آگاهی بیشتر همشهریان عزیز در مورد وضعیت بهداشت ودرمان مطرح نمایم تا ان شاالله شاهد پیشرفت و تحول در این حوزه در قاین باشیم
  ۱-با توجه به اینکه بهداشت و درمان از زیرساختهای اصلی ، مهم و اساسی یک شهر می باشد وباعث پیشرفت های زیادی در همه عرصه ها از جمله عرصه اقتصادی و درمانی می شود باید توجه خاص و ویژه ای به ان شود تا کمبود ها و نقایص آن هر چه سریعتر بر طرف گردد و از مراجعه بیماران به شهر های مجاور و باالطبع وجه بد وضعیت درمانی شهر جلوگیری شود و این موضوع فقط با همدلی مسوولین عالی رتبه شهرستانی و نخبگان و فرهیختگان و همکاری و همدلی ایشان میسر خواهد شد و بس. باید مسوولین از این جو سیاست زده دوری کنند و همگی با هم و در کنار هم برای پیشرفت و ارتقا این حوزه تمام سعی و تلاش خود را انجام دهند تا مشکلات مرتفع گردد و شاهد رونق و شکوفایی در این حوزه باشیم.
  ۲-متاسفانه در سفر اخیر وزیر محترم بهداشت و درمان برخی بی برنامه گی ها و کج سلیقگی ها در بین مسوولین ارشد شهرستانی (بدلیل سیاست زدگی و دو دسته گی شدید در بین مسئولین شهر ستان) باعث شد که این شهرستان از قافله جذب اعتبارات عقب بماند و نتواند اعتبارات زیادی برای این حوزه جذب نمایید (طبق اطلاعات من:اورژانس بیمارستان ولیعصر بیرجند ۱۷میلیارد تخصیص اعتبار، بیمارستان فردوس ۱۴ میلیارد ، خوسف ۸ میلیارد و در حالیکه به بیمارستان شهدا قاین تنها ۱٫۵ میلیارد بودجه تخصیص یافت) که این خود جای انتقاد فراوان به مسوولین دارد که چرا به جهت برخی اختلافات اینطور سرنوشت درمانی شهر را به سخره گرفته و بی ارزش جلوه داده و موجب دلسرد شدن وزیر و همراهان ایشان شدند شاید با یک برنامه درست و حساب شده می توانستند مشکلات و کاستی های بهداشت و درمان شهر را به نحو بهتری بیان کنند و اعتبارات خوبی جذب نمایند و خیلی از مشکلات مرتفع می شد و مرهمی می شد به این زخم کهنه .
  ۳-از مسایل مهم دیگر در حوزه درمان جذب و مهم تر از همه ماندگاری متخصصین در شهرستان است که از دیرباز جزء مسائل مهم شهرستان بوده واینکه چرا این متخصصین پس از اتمام طرح این شهر را ترک می کنند از دغدغه های اصلی مردم شده است. به نظر بنده این فقط با ارتقاء دانشکده پرستاری مامایی قاین به دانشکده علوم پزشکی و چه بسا دانشگاه علوم پزشکی قاین و جذب این متخصصین به عنوان هیئت علمی میسر خواهد شد که باعث ماندگاری شان در شهر می شود چون وقتی پزشکی به عنوان استاد تمام وقت دانشگاهی جذب شود نمی تواند آن شهر را ترک نماید مگر در صورت جایگزین. متاسفانه برخی جراید شهرستان موضوع ارتقا دانشکده را چنان کوچک جلوه می دهند که انگار هیچ اهمیتی ندارد در حالیکه ارتقا دانشکده از مهم ترین و اساسی ترین مسائل در این حوزه می باشد و خود باعث جذب و ماندگاری پزشکان خواهد شد از طرفی باعث تخصیص بودجه مستقل می شود که خود در پیشرفت و ارتقا وضعیت بهداشتی درمانی بسیار موثر می باشد البته به گفته مسئولین نیاز به ایجاد زیرساختهایی دارد که برخی از آن زیر ساختها فراهم می باشد و برخی دیگر همت و همراهی مسئولین ارشد شهرستان و همکاری و همدلی ایشان را می طلبد و البته کمک مردم و خیرین شهرستان و شورای اسلامی شهر در تخصیص زمین مناسب و وسیع در محل عالی و خوب جهت تاسیس ساختمان دانشگاه علوم پزشکی قاین و بیمارستان دوم قاین نیز بسیار مهم می باشد و اینکه ساختمان دانشگاه علوم پزشکی وبیمارستان دوم در یک مکان تاسیس گردد که فواید ومزایای فراوانی خواهد داشت از جمله حضور دانشجویان در محل دانشگاه و همچنین نزدیکی به محل بیمارستان جهت کارآموزی و کلاس های عملی و ارتباط بالینی مستقیم با بیماران( همانند دانشگاه علوم پزشکی بیرجند که اکنون بیمارستان رازی در آن تاسیس شده که مزایای بسیاری دارد).
  همچنین مسوولین باید خیرین شهرستان را گرد هم آورده و از آنان درخواست کنند که در این حوزه سرمایه گذاری بیشتری نمایند و خود ما ( مردم و خیرین شهرستان ) باید شروع به تاسیس ساختمان دانشگاه علوم پزشکی کنیم چون اگر به امید بودجه کشوری باشیم سالیان زیادی باید منتظر این امر باشیم که محقق گردد، استارت این کار را باید مردم و مسوولین شهرستان بزنند تا وزیر و معاونین وزارت بهداشت ببینند که مردم پای کار هستند و حاضرند برای ارتقا وضعیت بهداشت درمانی شهر کاری انجام دهند و همه با هم یکدل و یکصدا و همراه هستند.
  از طرفی دانشکده پرستاری قریب به ۷ سال از تاسیس آن می گذرد و در حال حاضر بیش از ۴۰۰ دانشجو در هفت رشته دارا می باشد که خود در صورت ارتقا به ۳ دانشکده مجزا پرستاری مامایی، پیراپزشکی و بهداشت تبدیل می شود ولی هنوز ردیف بودجه مستقلی ندارد و برای گرفتن پول محتاج دانشگاه علوم پزشکی بیرجند می باشد (در حالیکه دانشکده پیراپزشکی فردوس ردیف بودجه مستقل در بودجه کشور دارد قریب به ۲میلیارد تومان)، از طرفی فعلا هم طرح توسعه و بهسازی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و همچنین تاسیس و تجهیز بیمارستان جدید بیرجند ( بیمارستان رازی) مطرح است و در دستور کارقرار دارد که پولی اضافه نمی آید که به سایر دانشکده ها تخصیص یابد پس همچنان ما باید درجا بزنیم و منتظر بمانیم.
  متاسفانه شبکه بهداشت و درمان قاین چند وقتی است که توسط سرپرست اداره می شود که فردی غیر دلسوز و غیر بومی می باشند عدم پیگیری مجدانه مسایل درمانی باعث شده که پیشرفتی در بحث درمان حاصل نشود و یا حتی پسرفت هایی نیز داشته باشیم که باید در این حوزه هر چه سریعتر چاره ای اندیشیده شود.
  در دانشکده پرستاری نیز ریاست آن چند وقتی است که استعفا داده و و عملا دانشکده بدون رییس و توسط معاون دانشکده اداره می شود که این واقعا جای بسی تاسف است که چنین وضعیتی در این دانشکده با ۷ رشته خوب حکم فرما شده کسی هم نیست که به این مشکلات رسیدگی کند و متاسفانه مسوولین ارشد شهرستان هم این مسئله را پشت گوش می اندازند و به آن توجهی نمی کنند (در حالیکه دانشکده جزء زیرساختهای اساسی بهداشت و درمان هر شهری می باشد) و این باعث آسیب های جبران ناپذیری به وضعیت دانشکده و ارتقا آن خواهد شد.باید مسوولین در این حوزه ورود کنند و هر چه سریعتر برای ریاست دانشکده فردی دلسوز و بومی شهرستان را انتخاب نمایند تا پیگیر مشکلات دانشکده و ارتقا آن گردد و از این وضعیت بلاتکلیفی دانشکده را نجات دهد.(دانشکده پرستاری اسفراین با دو رشته تبدیل به دانشکده علوم پزشکی شده و ردیف بودجه و معاونت آموزشی مستقل دارد در حالیکه دانشکده پرستاری قاین با ۷ رشته هنوز زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی بیرجند می باشد و بودجه مستقلی ندارد که فقط به دلیل عدم حمایت مسئولین استانی و عدم وجود ریاست دانشکده پیگیر، دلسوز، کاربلد و بومی می باشد) که ان شاء االه امیدوارم این موضوع هم هر چه سریعتر توسط نماینده محترم پیگیری و مرتفع گردد و شاهد رشد وپیشرفت و شکوفایی در این دانشکده باشیم.
  درمورد دستگاه MRI هم طبق گفته نماینده محترم و آقای قربانی از محل طرح تحول سلامت تامین اعتبار شده که امیدوارم هر چه سریعتر این دستگاه خریداری گردد و نصب شود تا بخش کوچکی از مشکلات بخش درمانی مرتفع گردد.
  و من الله التوفیق

 40. باسلام.
  باآرزوی صبر ازدرگاه خداوند متعال برای جنابعالی درگذشت مادر بزرگوارتان را تسلیت عرض میکنم

 41. سلام لطفا ابهام بین ثبت اموال و نیرو انتظامی را در مورد ثبت مالکیت خودرو در مجلس با یک استفساریه قانون برطرف کنین و پول مردم بی جهت جهت ثبت خودرو طلف نشه کمکی به مردم بکنید

 42. انا لله وانا الیه راجعون
  خبر درگذشت مادر مومنه و مکرمه جناب آقای فلاحتی نماینده شهرستان قاین وزیرکوه موجب تاثر گردید از خداوند متعال علو درجات را جهت آن مرحومه و صبر واجر جزیل را جهت بستگان وبازماندگان ایشان مسئلت و برای نماینده محترم شهرستان آرزوی صحت وسلامت را دارم.
  محمود زارعی قاضی دادگستری

  لینک: http://m-zarei.ir/%d8%aa%d8%b3%d9%84%db%8c%d8%aa-%d8%af%d8%b1%da%af%d8%b0%d8%b4%d8%aa-%d9%85%d8%a7%d8%af%d8%b1-%d8%a2%d9%82%d8%a7%db%8c-%d9%81%d8%b1%d9%87%d8%a7%d8%af-%d9%81%d9%84%d8%a7%d8%ad%d8%aa%db%8c/

 43. بهشت زیر پای مادران است-جناب آقای فلاحتی نماینده محترم شهرستان های قاینات وزیرکوه درگذشت مادرعزیزتان مرحومه فاطمه دشتی که ازدیارشهید پرورورزگ می باشند راخدمت شما تسلیت گفته وآرزوی غفران برای آن مرحومه وصبرواجرجزیل رابرای شما وبازماندگان دارم-سیدمحمدعلوی مدیرموبسایت ورزگنیوز

 44. با سلام خدمت نماینده محترم جناب اقای فلاحتی . از خداوند صحت و سلامتی شما فرهنگی عزیز رو هر چه زودتر خواهانم. بدون پیش زمینه میروم سر اصل مطلب . اکثرا دوستان انقلابی و مخلص ک در جریان اتنخابات ب شما رای دادن با هجمه سنگین و بی مهریهای روبرو هستند . و مورد هجمه و تخریب .متاسفانه دوستانی از این طیف ک سر پست مونده اند یا نمیتوانن و یا اختیارات و یا… برای حمایت قانونی از این بچها رو ندارن و با اجازه داده نمیشه . این نیروهای انقلابی و مخلص ک بیشتر دقدقه ک ب شما رای دادن دفاع از نظام و رهبری بود . با توجه ب سوابقی ک از شما دارند و پیروی از ولایت رو ب دوش میکشیدیدو میکشید رو تنها گزینه میدیدن و میبینند . الان هم هیچ یک از این دوستان انتظار پست و یا منصب رو ندارن و معامله ای ک با خون شهدا کردن رو ب هیچ صندلی عوض نمیکنند ولی این رسم مروت نیست ک دوستان ب حال خود رها شوند و مورد هجمه . از شما سرور گرامی فقط اجرای عدالت در ارگانها . هر کسی ک میخاهد باشد از هر طیف بدون نگاه سیاسی و مغرضانه تنها خدمت وخدمت و خدمت به این مردم زجر کشیده و محروم شهرستان قاین و زیرکوه . با تشکر از شما همکار گرامی

 45. با سلام خدمت نماینده ی محترم مردم
  درباره ی نحوه ی تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری ۹۶ ورود به دانشگاه شورای سنجش تصمیم گیری خواهد کرد ولی ازتون خواهش میکنم نگذارید تاثیر را قطعی بکنند در حال حاظر شرایط تاثیر قطعی فراهم نیست تقلب وسیعی در امتحان نهایی صورت گرفته و اگر پیگیر باشید می فهمید که حتی سوالات ده دقیقه قبل ازمون هم لو رفته بودند با اینکه اموزش و پرورش این را تکذیب میکند ولی شما میدانید با این حال هیچ وقت هم قبول نمیکردند.سال گذشته دیوان عدالت تاثیر یک سال به صورت قطعی سوابق در کنکور سراسری را ابطال کرد.ازتون خواهش میکنم پیگیر باشید نگذارید با نمرات تقلبی سرنوشت خیلی ها عوض بشه در بین کسایی که نمرات پایینی دارند دانش اموزان با استعداد زیادی وجود دارد و اگاهی نداشتند من دیپلم سال ۹۱هستم میخواهم در کنکور ۹۶ شرکت کنم ولی اسیر تغییرات کنونی شدم.خواهش میکنم نگذارید تاثیر قطعی بشه و برای کنکور ۹۶تاثیر مثبت باقی بماند هنوز هیچ استانداردی در امتحانات رعایت نمیشه.

 46. با سلام ضمن خسته نباشید حضور نماینده محترم می خواستم دستآورد سفر وزیر بهداشت و درمان و قول های که ایشان برای مردم قاین و زیرکوه داده برای روشن شدن اذهان عمومی شرح دهید؟

 47. سلام
  سایت نماینده عزیز متاسفانه غیرحرفه ای کار شده و در شان نماینده یه شهرستان نیست

 48. باسلام و احترام
  سعی میکنم زیاد وقت باارزش شمارو نگیرم فقط اینکه مواظب برنامه ی توسعه ی ششم باشید بخصوص بخش کشاورزی که به محصولات تراریخته ربط داره واین محصولات خیلی ضرر داره.
  میتوانیدبا پروفسور علی کرمی هم مشورت کنید
  امیدوارم در کار صادقانه و علی وار موفق باشید و درگیر مسلمان نماهای منافق دولتی نشوید.

 49. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت نماینده فهیم. همانطور که حضرتعالی استحضار دارید متاسفانه دانشگاه آزاد از سال ۱۳۹۳ اقدام به جذب بی رویه دانشجو در مقطع حساس دکتری نموده به گونه ای که بسیاری از واحدهای مجری دارای حداقل امکانات و کادر علمی جهت برگزاری نیستند در کلاسهای درس این دانشگاه بیش از حد معمول دانشجو وجود دارد بدون اینکه به شغل و امکان جذب این افراد در بازار کار توجه شود. متأسفانه وزارت علوم بعد از ایجاد چند جنجال رسانه ای به اکثریت این واحدها مجوز داده است. خواهشمندم جهت نجات کشور از تبعات شوم این اقدام پیگیریهای لازم را انجام دهید.

 50. با سلام – نماینده محترم
  بعضی از نظرات مردم محترم نیاز به پاسخ دارد و می توان پاسخ داد لطفاً پاسخ دهید

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

bigtheme