خانه / اخبار / ‍ #‍ جهش تولید

‍ #‍ جهش تولید


✍️به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده؛ به نقل از شبڪه اطلاع رسانی راه دانا
«فرهاد فلاحتی» نماینده مردم شریف قاینات و زیرڪوه و عضو ڪمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خاورستان، در مورد شعار سال ۹۹ با عنوان “جهش تولید”،
اظهار ڪرد: ڪشور ایران سال‌های زیادی است ڪه در تحریم اقتصادی اَبرقدرت‌های دنیا به خصوص آمریڪا است.
وی افزود: همچنین در چند سال اخیر شدت تحریم‌های آمریڪای مستڪبر علیه جمهوری اسلامی قوی‌تر شده و عملا در تمامی حوزه‌ها تحریم شده‌ایم.

نماینده مردم قاینات و زیرڪوه در مجلس شورای اسلامی بیان ڪرد: راه مقابله با تحریم‌ها شڪوفایی اقتصاد داخلی است و برای شڪوفایی این اقتصاد نیز نیاز به اقتصاد مقاومتی داریم.

فرهاد فلاحتی عنوان ڪرد: یڪی از راه‌های اقتصاد مقاومتی و جهت‌های این اقتصاد، تولید داخلی و ملی است.

وی اظهار ڪرد: راهبرد مقام معظم رهبری در طی سالیان گذشته تاڪنون تولید داخلی و ملی بوده و ڪشور را به این سمت هدایت فرمودند ڪه ما در زمینه اقتصاد به نحوی توانمند شویم و از تڪانش‌های اقتصادی دنیا و تحریم‌های ظالمانه ڪشورهای مستڪبر بی‌نیاز و توانمند شویم تا معیشت مردم دچار مشڪل و خسران نشود.

نماینده مردم قاینات و زیرڪوه در مجلس شورای اسلامیگفت: راه بی‌نیاز شدن از خارج توجه به تولید، استفاده از ظرفیت‌ها و نیروهای جوان داخلی، استفاده از تفڪرات علمی و فناوری‌های دانش بنیان است و همه اینها به این نقطه قوت رسیده و ما نشان دادیم در زمینه تولید محصولات داخلی توانمند هستیم می‌توانیم بی‌نیاز از بسیاری از ڪشورها روی پای خود بایستیم.

عضو ڪمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامیبیان ڪرد: در سال گذشته بسیاری از ڪشورها صحنه اقتصادی ایران را ترڪ ڪرده و متاسفانه قول‌های خود را نسبت به ایران فراموش ڪردند.

وی ادامه داد: ڪشورهای آلمان، فرانسه و بسیاری از ڪشورهای دوست ما ڪه تحت فشار آمریڪا قرار گرفتند از جمله چین مجبور شدند در بسیاری از عرصه‌های اقتصادی خود را ڪنار بڪشند و حتی علی‌رغم میل باطنی خودشان با ایران مراوده اقتصادی نداشته باشند.

نماینده مردم قاینات و زیرڪوه در مجلس شورای اسلامیاظهار ڪرد: مملڪت ایران در این شرایط ڪه ڪشورهای دیگر ارتباط خود را با ما قطع ڪردند با توان داخلی خودمان اداره شد هرچند ڪه فشار مضاعفی به ڪارخانه دارها و وضعیت معیشتی مردم وارد شد اما خیلی زود توانستیم محصولات داخلی‌مان را در داخل تهیه ڪنیم.
فرهادفلاحتی عنوان ڪرد: مشڪل ڪمبود ڪالا و خدمات به سرعت در ڪشور ایران برطرف شد.
وی افزود: تولید داخلی نیاز به تحرڪ عمیق‌تر دارد و امسال در فرمایشات مقام معظم رهبری در اولین روز سال ۱۳۹۹ خود را نشان داد و رهبر معظم انقلاب در سال جدید خواستار جهش تولید شدند.

نماینده مردم قاینات و زیرڪوه در مجلس شورای اسلامی گفت: جهش تولید یعنی ما می‌توانیم ۱۰ برابر آنچه ڪه موجود است تولید داشته باشیم. تولید هم انواع متعددی دارد و فقط مربوط به تولید ڪارخانجات نیست منظور از تولیدات، تولیدات پر محتوا در عرصه فرهنگی اجتماعی، رسانه‌ای، فضای مجازی و برون مرزی و تولید محصولات علمی داخلی به عنوان فناوری و شرڪت‌های دانش بنیان همه و همه می‌توانند یڪ بسته تولیدی قوی را در ڪشور ایجاد ڪنند ڪه ڪشور را از تڪانه‌های اقتصادی و فرهنگی مصون بخشی ڪند و مشڪلی در عرصه‌های متعدد نداشته باشیم.

فرهاد فلاحتی خاطرنشان ڪرد: امسال بهترین سال است برای این‌ڪه دولتمردان، بخش تولیدی اقتصادی خصوصی، بخش فرهنگی و اجتماعی و تمام ارڪانی ڪه در تولید ڪشور از تولیدات ڪشاورزی گرفته و نهاده‌های آن تا تولیدات فرهنگی، رسانه‌ای و تولیدات خانگی همه و همه برای این‌ڪه داخل را از آورده‌های خارجی بی‌نیاز ڪنیم و بتوانیم بازارهای هدف همسایگان ایران را به دست آوریم باید حرڪت پرشتابی را آغاز ڪنیم.

وی گفت: اگر تمام ارڪان حاڪمیتی اعم از قوه مجریه، مقننه و قضائیه پای ڪار باشند و با تمام توان و قدرت بدانندڪه در این عرصه می‌خواهند چڪار ڪنند و از طرف دیگر تمام جوان‌ها و نیروی خلاق ڪشور، دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها، وزارت آموزش و پرورش، فضای رسانه‌ای، اجتماعی و صدا وسیما اهداف مشخصی داشته باشند و مردم نیز در حمایت از افرادی ڪه وارد این عرصه می‌شوند توجه به خرید لوازم داخلی وتولید داخل داشته باشند تمام بخش های تولیدی خصوصی ودولتی
ان شاءالله ، سال ۹۹را با جهشی در تولید مواجه خواهد ڪرد ڪه بی نیازی اقتصادی را از اقتصادهای برتر دنیا رقم بزند .

‍ نماینده مردم قاینات و زیرڪوه در مجلس شورای اسلامیتصریح ڪرد: با جهش تولید در مقابل زورگویی عناصر قدرت آمریڪایی و اروپایی مقاوم خواهیم شد و ایران با اقتدار ڪه یڪی از مولفه‌های آن قدرت اقتصادی است در عرصه‌های بین‌المللی به عنوان یڪ ڪشور مستقل قدرتمند خود را نشان خواهد داد.

فرهاد فلاحتی بیان ڪرد: در سال ۱۳۹۸ مشڪلاتی زیادی در ڪشور در زمینه اقتصادی داشتیم.
وی اظهار ڪرد: از نیمه‌های سال گذشته مسئولان ڪشور فهمیدند باید در زمینه مسائل اقتصادی چڪار ڪنند چون دولت و ارڪان اقتصادی ڪشور به تمامی از آمریڪا، برجام و اتحادیه اروپا دل بریدند و فهمدیدند ڪه این ڪشورها دلسوز ایران نیستند.
نماینده مردم قاینات و زیرڪوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:

مادامی ڪه به برجام و آمریڪا امیدوار بودند و در جلسات مربوط به پسا برجام شرڪت می‌ڪردند و شرڪت‌های اروپایی وعده‌هایی می‌دادند بحث اینستڪس را مطرح ڪردند و اقتصاد ایران وابسته به آن شد و خیلی جهشی در مسائل اقتصادی ڪشور و مباحث داخلی دیده نشد مگر مباحث جزئی ڪه در برخی از نقاط ڪشور شاهد آن بودیم.
فرهاد فلاحتی گفت: وقتی دولت و وزاری اقتصادی دولت خاطر جمع شدند ڪه آمریڪا با اروپا هیچ تفاوتی ندارد، اینستڪس شعاری بیش نیست، وعد‌ه‌های آمریڪایی‌ها وعده سرخرمن است و وقتی شرڪت‌های بزرگ اقتصادی آنها علی‌رغم تعهدات محڪمی ڪه در ایران داشتند ایران را رها ڪردند و رفتند از جمله شرڪت خودرو سازی پژو، برخی از شرڪت‌های پتروشیمی و نفتی و … وقتی همه اینها اتفاق افتاد دولت و ملت ایران را به این سمت ڪشاند ڪه بالاخره باید روی پای خود بایستند و آن موقع بود ڪه دولت به طور جدی وارد عرصه تولید داخلی شد و شاهد نتایج خوبی نیز بودیم.
وی تصریح ڪرد: بعد از آن حرڪت‌های خوبی در بحث خودرو سازی، فولاد، گاز، تولید بنزین و در عرصه‌های متعدد اتفاق‌های خوبی در ڪشور افتاد و ما توانستیم نشان دهیم ڪه اصلا نیازی به حضور بسیاری از شرڪت‌های اروپایی نبوده و عملا آنها در ڪشور ما بیش از آنڪه سودی به ما برسانند منافعی را به جیب می‌زدند.
نماینده مردم قاینات و زیرڪوه در مجلس شورای اسلامی گفت: شرڪت‌های دانش‌بنیان ایران بسیار موفق بودند و در مباحث نظامی نیز پیشرفت‌های چشمگیری داشتیم ڪه تمام اینها محصول تمرڪز بر تولید ملی بود.
فرهاد فلاحتی بیان ڪرد: استان خراسان جنوبی نیز از این قضیه مستثنی نبود و بسیاری از ڪارخانه‌هایی ڪه تعطیل شده بود و سایرمشڪلاتی ڪه در استان وجود داشت به برڪت تولید ملی حل شد و وضعیت بسیاری از ڪارخانه‌ها تعیین تڪلیف شد.
وی افزود: بسیاری از مشڪلاتی ڪه بر سر راه تولید ملی بود و هنوز وجود دارد برای راه اندازی نیاز به همت مضاعف دارد. ما تولید داخلی با شرایطی ڪه یڪ ڪارخانه با یڪ سوم نیرو ڪار ڪند را قبول نداریم و مطلوب نیست. ظرفیت اسمی ڪارخانجات ما حتما باید به حداقل آنچه برای آن تعریف شده برسد و محصولات ما با تولید افزایش پیدا ڪند و به خوبی به فروش برسد.
نماینده مردم قاینات و زیرڪوه در مجلس شورای اسلامی بیان ڪرد: در سال گذشته در مراحل اولیه تولید پیشرفت خوبی داشتیم اما در سال جاری با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری و شعار سال با عنوان “جهش تولید” باید میزان تولید را بالا ببریم ڪه میزان ڪاریابی بالا برود ڪاریابی ڪه زیاد شود میزان ڪشورهای خریدار و مصرف ڪنندها بالا رفته و اینها اگر همه با هم دیده شود شاهد افزایش رشد اقتصادی ڪشور خواهیم بود و به طبع آن رشد اقتصادی خانوارها افزایش پیدا خواهد ڪرد.

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

bigtheme