خانه / اخبار / قضاوت درباره اجرای قانون بومی گزینی در آموزش و پرورش زود است

قضاوت درباره اجرای قانون بومی گزینی در آموزش و پرورش زود است


عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، تصویب قانون بومی گزینی در دستگاه‌های دولتی را گامی مثبت در جهت توسعه اشتغال در سراسر کشور دانست و گفت: البته قضاوت درباره این قانون با توجه به اینکه هنوز آزمون استخدامی برگزار نشده، زودهنگام است.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده؛«فرهاد فلاحتی» نماینده مردم شریف قاینات و زیرکوه و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به برخی انتقادها از اجرای قانون بومی گزینی در آموزش و پرورش، عنوان کرد:

بومی گزینی در آموزش و پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان و قانون مدیریت خدمات کشوری اجرا می‌شود که قانون مدیریت خدمات کشوری به تازگی توسط مجلس اصلاح شده و باید منتظر آزمون استخدامی کشور ماند.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اصلاح ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری در بهمن‌ماه در نشست صحن علنی مجلس، اظهار کرد: بر اساس این قانون، شورای توسعه مدیریت مکلف شد برای جذب داوطلبان بومی شهرستانی به استثنای شهر تهران، کلان‌شهرها و مراکز استان‌ها اولویت قائل شود.

فلاحتی یادآور شد: بر اساس ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری؛ به کار گیری افراد در دستگاه‌های اجرایی پس از پذیرفته شدن در امتحان عمومی که به طور عمومی نشر آگهی می‌شود و نیز امتحان یا مسابقه تخصصی امکانپذیر است.

بومی گزینی در دانشگاه فرهنگیان به درستی در حال اجرا است

وی اضافه کرد: از سوی دیگر بومی گزینی در دانشگاه فرهنگیان با تدوین دستور العمل و تعیین بوم در هر منطقه برای هر دانشگاه به درستی در حال اجرا است.

فلاحتی یادآور شد: پذیرفته شدن در دانشگاه فرهنگیان امروز به نحوی است که در ابتدا محل خدمت دانشجو مشخص می‌‎شود و دانشجو تعهد محضری می‌دهد که ۱۰ سال در منطقه به ویژه مناطق کمتر توسعه یافته و محروم خدمت خواهد کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: به این روند اعتراضی و انتقادی وجود ندارد و دانشگاه فرهنگیان بومی گزینی دقیقا بر اساس آیین نامه‌ها عمل می‌شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

bigtheme