خانه / اخبار / ویروس ڪرونا دستوری ڪنترل نمی‌شود/ شرایط برای بازگشایی مدارس فراهم نیست.

ویروس ڪرونا دستوری ڪنترل نمی‌شود/ شرایط برای بازگشایی مدارس فراهم نیست.

‍۱۳۹۸/۱۲/۰۸


عضو ڪمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس انتقاد از اظهارات رئیس جمهور مبنی بر عادی شدن شرایط از روز شنبه، گفت: شرایط برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها مهیا نیست.
✍️به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ؛«فرهاد فلاحتی» نماینده مردم قائنات وزیرڪوه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص اینڪه مقابله با ویروس ڪرونا و جلوگیری از اپیدمی آن موضوعی علمی و تخصصی و همچنین غیر دستوری است،اظهار ڪرد: ما نیز باید از روش‌ها و پروتڪل‌های پیشنهاد شده سازمان بهداشت جهانی برای جلوگیری از شیوع این بیماری پیروی ڪنیم.
نباید ڪرونا را تبدیل به موضوعات احساسی و امنیتی ڪرد.
نماینده مردم قائنات و زیرڪوه در مجلس شورای اسلامی با تأڪید بر اینڪه باید از نگاه‌های احساسی و امنیتی در مواجهه با ڪرونا پرهیز ڪرد، افزود: امروز سلامت جامعه مهم‌ترین مسئله برای ڪشور بوده ڪه ارڪان نظام نیز به آن واقف هستند.
فرهادفلاحتی با یادآوری اینڪه طبیعی است رسانه‌های معاند با ایران از این موقعیت سوء استفاده ڪرده و آن را تبدیل به ابزاری برای ایران هراسی ڪنند،
🔴ادامه داد: با این وجود نباید به صورت احساسی و امنیتی با موضوع ڪرونا مواجه شد، لذا هرگونه اظهار نظری برای عادی نشان دادن شرایط ممڪن است سلامت مردم را به خطر بیندازد.
عضو ڪمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی
🔶 اضافه ڪرد: اگر محیط آموزشی محصلان عاری از هرگونه ویروس ڪرونا بود، می‌‎توانستیم در خصوص بازگشایی مدارس از روز شنبه تصمیم‌گیری ڪنیم اما ما مدارس و دانشگاه‌های ما شرایط استریل و مناسبی برای حضور دانش آموزان ندارد.
♦️مدارس مایع دستشویی هم ندارند چه برسد به مایع ضد عفونی ڪننده
♦️وی یادآور شد: بسیاری از مدارس امروز نه تنها مایع ضد عفونی ڪننده بلڪه مایع دستشویی هم ندارند و نیروی آموزشی متخصص نیز در همه مراڪز آموزشی برای ڪنترل و آموزش به دانش آموزان و دانشجویان وجود ندارد.

✅ نماینده مردم قاینات وزیرڪوه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مدارس باید روزانه ضد عفونی شوند و ماسڪ و لوازم بهداشتیبین دانش آموزان و دانشجویان توزیع شود لذا باید قبول ڪرد ڪه محیط های آموزشی ما آمادگی لازم برای حضور دانش آموزان در ڪلاس‌های درس را ندارد.
✅فرهاد فلاحتی با تأڪید بر اینڪه امروز وقت آن است ڪه از ظرفیت فضای مجازی برای آموزش به دانش آموزان و دانشجویان استفاده شود، گفت: امروز برخی از دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه شهید بهشتی به این حوزه ورود ڪرده و در این زمینه آموزش‌های فضای مجازی اعلام آمادگی ڪرده‌اند.وی تأڪید ڪرد: البته نباید همه ڪشور از جمله حمل و نقل عمومی و تولید و بنگاه‌های خصوصی را از ڪار انداخت و تعطیلی در این در همه حوزه‌ها به هیچ عنوان به صلاح نیست؛لذا اگر منظور نظر رئیس جمهور از ایراد سخنان شرایط عادی در این حوزه‌ها باشد، قابل قبول است ولی درباره مدارس و دانشگاه‌‎ها باید به صورت محتاطانه تصمیم‌گیری ڪرد.
افزایش سفر خانواده‌ها بر تصمیم گیری درباره تعطیلی مدارس تأثیرگذار است
عضو ڪمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامیافزود: البته رفتار خانواده‌ها و افزایش سفرها در این مدت نیز بر تعطیلی مدارس تأثیرگذار است و اگر از جانب خانواده‌ها همڪاری شود، می‌توان جلوی شیوع این بیماری را گرفت.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

bigtheme