خانه / اخبار / تعطیل شدن #مدارس تا ۱۵ فروردین در صورت جدی بودن خطر شیوع ڪرونا

تعطیل شدن #مدارس تا ۱۵ فروردین در صورت جدی بودن خطر شیوع ڪرونا

تعطیل شدن #مدارس تا ۱۵ فروردین در صورت جدی بودن خطر شیوع ڪرونا
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖


✍️به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده به نقل از گزارش معلم ایرانی«فرهاد فلاحتی» نماینده مردم قائنات وزیرڪوه وعضو ڪمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص جدی بودن خطر شیوع ڪرونا و تعطیل شدن مدارس تا ۱۵ فروردین
با انتقاد از نبود شفافیت دراین خصوصگفت: در صورت جدی بودن این ویروس باید مدارس را تا ۱۵ فروردین ماه تعطیل ڪرد و آموزش‌ها را از طریق فضای مجازی به دانش آموزان دنبال ڪرد.

فرهاد فلاحتی درباره مطرح شدن شائبه‌‍‌هایی در خصوص تعطیلی مدارس به علت شیوع ویروس ڪرونا، تصریح ڪرد:
🔴متأسفانه ویروس ڪرونا نشان داد ڪه یڪ سیستم یڪپارچه اطلاع رسانی در ڪشور درباره مسائل مهم
ملی وجود ندارد و رسانه‌ها هم نمی‌توانند برای اطلاع رسانی درباره چنین موضوعاتی دچار چالش می‌شوند.

نماینده مردم قائنات و زیرڪوه در مجلس شورای اسلامی
♦️با تأڪید بر پرهیز از تصمیم‌گیری‌های جزیره‌ای برای مقابله با ویروس ڪرونا، اظهار ڪرد: در چنین شرایطی نباید وزارت آموزش و پرورش یا وزارت علوم به صورت مستقل برای خود تصمیمی اتخاذ ڪنند.

♦️ضعف اطلاع رسانی شدید درباره آمار مبتلایان به ڪرونا وجود دارد

🔴وی با بیان اینڪه امروز خانواده‌ها به دلیل اخبار ضد و نقیضی ڪه در فضای مجازی وجود دارد نگران هستند، افزود: قرارگاهی در دولت باید به منظور تصمیم‌گیری درباره موضوع شیوع ڪرونا مرجع باشد و میزان جدی بودن خطر ویروس ڪرونا را به صورت شفاف با مردم در میان بگذارند و واقعیت این است ڪه امروز ضعف اطلاع رسانی درباره آمار مبتلایان به ڪرونا به صورت جدی وجود دارد.

🔻نباید موضوعات بهداشتی و اجتماعی را امنیتی ڪرد

🔻فرهادفلاحتی با تأڪید براینڪه نباید هر موضوع بهداشتی، اجتماعی و فرهنگی را تبدیل به معضلی امنیتی ڪرد، ادامه داد: تمام دنیا در این راستا تلاش می‎ڪنند ڪه همه موضوعات امنیتی خود را اجتماعی و فرهنگی و آن را حل و فصل ڪنند ولی اقدامات در ایران ڪاملا برعڪس بوده است.

🔻وی تصریح ڪرد: دولت و نهادهای تصمیم‌گیر در این حوزه، باید به صورت شفاف تصمیم‌ بگیرد ڪه اگر به صورت جدی خطر شیوع ڪرونا جامعه را تهدید می‌ڪند، نسبت به تعطیلی مدارس تا تاریخ ۱۵ فروردین ماه تصمیم‌گیری ڪند و از طریق فضای مجازی دانش آموزان با معلم خود در ارتباط باشد تا از سرفصل درسی نیز عقب نماند.

✅عضو ڪمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تأڪید ڪرد: رسیدن به این تصمیم بسیار مهم است و یا باید به مردم اطمینان داده شود، خطری در خصوص ڪرونا دانش آموزان را تهدید نمی‌ڪند یا اگر چنین خطری وجود دارد، تصمیم جدی و قاطع برای مقابله با آن اتخاذ شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

bigtheme