خانه / اخبار / نباید اقدامات خصمانه اروپایی‌ها علیه ایران را از آمریکا جدا بدانیم

نباید اقدامات خصمانه اروپایی‌ها علیه ایران را از آمریکا جدا بدانیم

فلاحتی: نباید اقدامات خصمانه اروپایی‌ها علیه ایران را از آمریکا جدا بدانیم
نماینده قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت:

ماهیت استکباری اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها یکسان است و ما نباید فریب آنها را بخوریم زیرا اقدامات خصمانه اروپایی‌ها از آمریکایی‌ها منفک نیست.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده؛«فرهاد فلاحتی» نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره مواضع خصمانه اروپایی‌ها علیه کشورمان گفت:

این اقدامات خصمانه تروئیکای اروپا علیه جمهوری اسلامی تازگی ندارد.

فلاحتی افزود:‌ ما نمی‌توانیم اروپا را منفک از آمریکا بدانیم لذا بهترین اصطلاح برای آنان جهان غرب است. چراکه اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا همسو و همراه با یکدیگر هستند.

وی افزود: ماهیت استکباری اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها یکسان است و ما نباید فریب آنها را بخوریم. ضمن اینکه نان آنها هم در فریب، نیرنگ و خدعه و سیاسی کاری اینچنینی است.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس خاطرنشان کرد:‌ ما نمی‌توانیم بگوییم برجام بدون حضور آمریکایی‌ها باقی بماند و یا اینکه اروپایی‌ها را مجبور به اجرای مفاد برجام کنیم چرا که ایالات متحده به عنوان رئیس اروپایی‌ها آنها را تحت فشار قرار داده و مؤاخذه می‌کنند.

فلاحتی تاکید کرد: ادبیات آمریکا با ادبیات اروپا متفاوت است. البته آنها پیش از این هم در جنگ تحمیلی علیه کشورمان هم اینگونه آن را نشان دادند.

وی افزود: باید همانگونه که نسبت به آمریکایی‌ها فکر کرده و مقابله می‌کنیم باید نسبت به اروپایی‌ها هم اینگونه باشیم چرا که از دید جمهوری اسلامی جهان غرب یکسان است. زیرا تفکر همه آنها استکباری است.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس تصریح کرد: ملت بزرگ ایران همواره در برابر استکبار و سلطه آمریکا محکم و استوار ایستاده و خود را در برابر آن واکسینه می‌کنیم و از نظر ما تفاوتی بین ماهیت انگلیس و آمریکا وجود ندارد. این در حالی است که اروپایی‌ها خود را پشت آمریکا پنهان کرده و ما هم باید به نسبت اقدام فریبی که آنها انجام می‌دهند در شدت عمل‌مان با سیاست رفتار کنیم.

فلاحتی تاکید کرد: وقتی سفیر انگلستان در تهران اقدامی غیر دیپلماتیک و خلاف حقوق بین‌الملل انجام داده و در یک تجمع ضد حاکمیت یک کشور حضور پیدا می‌کند حداقل آن است که برخورد بسیار جدی و قاطعی با سفارت این کشور داشته باشیم ضمن اینکه باید به سمت کاهش مناسبت‌های سیاسی با آنها حرکت کنیم.

وی اظهار داشت: بدون آنکه ماهیت آمریکا با کشورهای اروپایی را متفاوت بدانیم اما باید شیوه برخورد با دشمنان را یکسان تلقی کنیم. غربی‌ها اقدامات تلافی‌جویانه جمهوری اسلامی را دیده و چشیده‌اند و اگر در دیپلماسی با قدرت بیشتر جلو رفته و در امورات داخلی هم پیشرفت کنیم کل جامعه غرب را به عقب رانده و هیبت پوشالی آنها را به همگان نشان خواهیم داد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

bigtheme