خانه / اخبار / مصاحبه مدیر عامل شرکت ملی فولاد ایران در خصوص شروع فعالیت فولاد قاینات

مصاحبه مدیر عامل شرکت ملی فولاد ایران در خصوص شروع فعالیت فولاد قاینات

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی مهندس یونسیان مدیر عامل شرکت فولاد قاینات مورخ ۲۱ دی ماه سال جاری از کارخانه فولاد قاینات بازدید کردند و در خصوص زمان راه اندازی و شروع فعالیت این کارخانه گفت:

تولید ورق فولادی در برنامه‌های توسعه‌ای کارخانه فولاد قاینات قرار گرفته است.

وی گفت: بعد از راه‌اندازی بخش فولادسازی کارخانه، در پایین دست، پروژه ورق سازی را ایجاد می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی فولاد با تأکید بر اینکه با توجه به مشکلاتی که سد راه بود، ۲ ماه از برنامه عقب هستیم تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا آخر اردیبهشت و اوایل خرداد ماه ۹۹  فاز احیای کارخانه راه‌اندازی می‌شود.

وی ادامه داد: برنامه این است که تا آخر سال ۹۹ برای پروژه فولادسازی نیز مجوز تست سرد را  بگیریم تا وارد مدار شود.و بنا داریم به طور موازی تا پایان سال ۹۹ تولید ورق را به محصولات فعلی که اسلپ و بیلت است، اضافه کنیم.

یونسیان با اشاره به این که طولانی شدن کار در پروژه فولاد، برخی پیامدها را به همراه داشته است اظهار داشت: کار که طولانی شده بود پیمانکارانی که از سال ۸۶-۸۷ کار خود را در مجموعه شروع کرده بودند، توان مالی گذشته را نداشتند و همین ادامه کار را با مشکل مواجه کرد لذا جابه جایی پیمانکاران صورت گرفت تا روند اجرا سرعت بگیرد.

مدیرعامل شرکت ملی فولاد درخصوص پرداخت معوقات کارگران و پیمانکاران هم گفت: تمامی مطالبات پرداخت شده است و در حال حاضر به طرف خارجی، پیمانکاران داخلی، کارگران بدهی نداریم و حتی معوق حقوق هم نداریم.

وی با اشاره به میزان اشتغالی که این کارخانه ایجاد می‌کند، یادآور شد: با راه‌اندازی بخش احیا و آهن اسفنجی به طور مستقیم برای ۴۰۰ نفر و به طور غیرمستقیم برای سه تا چهار هزار نفر شغل ایجاد می‌شود.

یونسیان افزود: در فاز فولادسازی هم به طور مستقیم برای ۶۰۰ تا ۷۰۰ نفر و به طور غیرمستقیم برای  ۵ تا ۶ هزار نفر شغل ایجاد خواهد شد.

وی تاکید کرد: در جذب نیروها اولویت با نیروهای بومی خواهد بود و بر اساس تخصص‌هایی که وجود دارد ۱۰۰ درصد منابع انسانی مورد نیاز، از نیروهای بومی تأمین خواهد شد و اگر در تخصصی کاستی باشد، از طریق فراخوان و آزمون خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ملی فولاد درخصوص پرداخت معوقات کارگران و پیمانکاران هم گفت: تمامی مطالبات پرداخت شده است و در حال حاضر به طرف خارجی، پیمانکاران داخلی، کارگران بدهی نداریم و حتی معوق حقوق هم نداریم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

bigtheme