خانه / اخبار / پایان سال ۹۸مشعل فولاد قائنات روشن می شود

پایان سال ۹۸مشعل فولاد قائنات روشن می شود

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده؛«فرهاد فلاحتی»نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اســلامی  در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری مهرمشــرق،گفت:

موارد وموضوعاتی که بتواند پروژه ملی فولاد قائنات را دچار مشکل کند وجود ندارد ومسائلی که وجود دارد در راه اندازی فولاد است که باید طی شــود.

وی بابیان اینکه از ۵۰مورد قطعات مورد نیاز فولاد قائنات ۴۸ مورد آن تامین شده است، می گوید:درحال حاضر حدود یک ماهی شده است که شرکت تاسیسات دریایی فعالیت خود را در فولاد قائن آغاز کرده که۸۰ درصدپیشرفت این کارخانه مدیون این شرکت است.تمامی قطعات فولاد سازی تامین شده است.
نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شــورای اسلامی با تاکید بر اینکه تمامی قطعات فولاد ســازی تامین شده است،می افزاید: ۴هزار تن بار ابزارآلات فولادسازی حل شده اســت و۲هزار تن مانده آن به علت معافیت های مالیاتی ظرف ۲ماه آینده حل خواهدشــد.

فلاحتی کارخانه فولادقائنات را دارای دو قسمت می داند که درگام اول آن احیاء، استارت خواهد خورد و دراین خصوص مشکلی وجود ندارد،تصریح می کند: تاپایان سال ۹۸مشعل کارخانه فولاد قائنات روشن خواهد شد و در اردیبهشت ماه سال آینده نیز محصول کارخانه تولید خواهد شد.

وی با تاکید بر پیگیری برق کارخانه فولاد، می افزاید: پست برق این کارخانه زده شده و توانیر نیزخواسته، وارد مدارکند که براساس پیشنهاداتی که توانیر داده است این موضوع نیز برطرف خواهدشد.

جذب ۴۰۰نفر نیروی بومی برای فولاد در مرحله اول
فلاحتی درخصوص تامین آب فــولاد قائنات هم می گوید:این کارخانه دو حلقه چاه مجــوزدار،دارد و کاهش آب با ابزار نوین برطرف می شود.

همچنین انتقال آب فاضلاب قائنات برای تامین آب این مجتمع نیز در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۳۰تا ۲۴۰ نفر در کارخانه فولاد قائنات مشغول بکار هستند، می گوید: در مرحله اول جذب هم۴۴۰ نفر دیگر بکارگیری خواهند شد که در این خصوص ابتدا اولویت با نیروهای بومی قاین و سپس سایر شهرستان های استان اســت.

از ۶ هزار تن کالای دپو شده در گمرک ۴ هزارتن به محل کارخانه حمل گردیده و تا دو ماه آینده بقیه کالاها که مربوط به واحد فولادی است حمل خواهد شد.

فخرآبادی مدیر واحد کارخانه فولاد قاینات گفت: از ۶ هزار تن کالای دپو شده در گمرک ۴ هزار تن به محل کارخانه حمل گردیده و تادو ماه آینده بقیه کالاها که مربوط به واحد فولادی است حمل خواهد شد و با راه اندازی پست برق؛ واحد احیای کارخانه در اردیبهشت ماه سال آینده افتتاح خواهد شد وی برای تسریع در راه اندازی پست برق در خواست همکاری از توانیر کشور را داشت واظهار داشت: مقدمات بکارگیری ۴۴۰ نفر برای شروع بکار واحد احیادر دست اقدام می باشد که تاکید گردید از نیروهای بومی شهرستان و استان با توجه به تخصص های مورد نیاز استفاده گردد.

گفتنی است فولاد قاینات زمانی در مقایسه با ۸ طرح فولادی کشور از نظر پیشرفت، رتبه اول را داشت اما بدون هیچ منطق و نظر کارشناسی، این پروژه عظیم به بخش خصوصی واگذار شد.در این خصوص در سوم آذرماه سال ۹۵ بود که سهم مشارکت۵۱ درصدی بخش خصوصی، بین دولت و بخش خصوصی امضاءشد که طی آن بخش خصوصی باید ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بابت قدر سهم خود پرداخت میکرد، اما از آن سال نه تنها این مبلغ پرداخت نشده بلکه سایر تعهدات مانند ارائه ضمانت نامه قابل قبول، تامین درصدی از هزینه های پیش بینی شده برای فاینانس، قسط بیمه هم انجام نشد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

bigtheme