خانه / اخبار / اخبار حوزه انتخابيه / قاینات و زیرکوه در لایحه بودجه ۹۸

قاینات و زیرکوه در لایحه بودجه ۹۸

دانشکده پرستاری قاین بعد از ۱۱ سال ردیف بودجه گرفت

قاینات و زیرکوه در لایحه بودجه ۹۸

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده؛«فرهاد فلاحتی» نماینده مردم شریف قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار روزنامه خراسان در استان خراسان جنوبی (شماره ۲۰۲۷۲ دوشنبه دوم دی ماه ۹۸)گفت:

حدود دو هفته از تقدیم لایحه بودجه ۹۹ به مجلس شورای اسلامی گذشت و نمایندگان هر حوزه، سرنوشت پروژه ها و طرح هایی را که از منابع ملی
بهره مند می شود در جدول های بودجه ای بررسی می کنند تا چانه زنی های لازم را برای افزایش یا تغییر در آن داشته باشند. نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس با قابل قبول دانستن رشد ۴٫۶ درصدی بودجه سال آینده استان، در اعلام منابع اعتباری مصوب برای پروژه های مهم و حیاتی حوزه انتخابیه اش از سرفصل های ملی گفت:

که سال آینده، محور قاین – حاجی آباد هشت میلیارد تومان، راه اصلی تربت حیدریه – قاین۲٫۳ میلیارد تومان و در مجموع ۱۰٫۳ میلیارد تومان اعتبار دارد.

«فرهاد فلاحتی » ادامه داد: آموزشکده فنی و حرفه ای قاین در عمل به اعتبار نیاز نداشت اما برای خرید تجهیزات ردیف بودجه این آموزشکده حذف نشد و اعتبار این پروژه در لایحه بودجه سال آینده ۵۰۰ میلیون تومان است. به گفته او، دانشگاه بزرگمهر قاین ۵٫۷ میلیارد تومان اعتبار برای احداث و یک میلیارد تومان نیز برای مجموعه ورزشی بودجه دارد که به طور حتم رایزنی ها برای افزایش مبالغ در کمیسیون های تخصصی مجلس در دستور کار است. او با بیان این که هر چند پروژه راه آهن بیرجند – قاین، ۲۹ میلیارد تومان اعتبار دارد و در مقایسه با سال قبل بودجه آن دو میلیارد تومان کم شده است، افزود: به طور حتم مصوبه اخیر هیئت دولت و تخصیص ۷۰۰ میلیون یورو فاینانس به آن می تواند گره گشای کار باشد.


توفیق بعد از ۳ نوبت پیگیری
این نماینده مردم استان در مجلس، مهم ترین اقدامی را که توانسته است بعد از سه سال پیگیری، موفق به انجام آن شود دریافت ردیف بودجه مستقل برای دانشکده پرستاری و مامایی قاین اعلام و اظهار کرد: این اتفاق بعد از گذشت بیش از یک دهه از فعالیت دانشکده رخ داد و برای سال بعد، این مرکز آموزش عالی ۴٫۵ میلیارد تومان بودجه دارد.، او این ردیف بودجه را مجزا از ردیف استانی ساختمان دانشکده پرستاری و مامایی قاین دانست و ادامه داد: از شروع احداث ساختمان دانشکده در همسایگی
پارک جنگلی، یک دهه می گذرد که امسال صاحب ردیف مستقل با دو میلیارد تومان اعتبار شد.
استانداری توزیع کننده منابع استانی
نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی، توزیع منابع استانی سال بعد را بر عهده استاندار دانست و گفت: تلاش نمایندگان در مجلس در دیگر سرفصل ها از جمله راه های روستایی این است که بر منابع مصوب دولت بیفزایند و به هر میزان که بر رقم این منابع افزوده شود خراسان جنوبی هم به همان نسبت از این منابع بیشتر برخوردار می شود. به گفته او، محور بیرجند- قاین در بودجه سال بعد اعتبار دارد و با منابع سفر دکتر نوبخت و فاینانس داخلی از محل ماده ۵۶ تا سال بعد این پروژه به اتمام می رسد. فلاحتی یاد آور شد که اگر چه نمایندگان مجلس تلاش می کنند تا ارقام بودجه ای برای طرح ها و پروژه های مختلف تغییر کند اما وقتی تخصیص ها کم باشد افزایش ها چندان به چشم نمی آید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

bigtheme