خانه / اخبار / محصولات استراتژیک خراسان جنوبی شناسنامه می‌خواهند

محصولات استراتژیک خراسان جنوبی شناسنامه می‌خواهند


نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی چند محصول استراتژیک منحصر به فرد دارد، گفت: پیگیر این موضوع هستیم که شناسنامه این محصولات به نام خراسان جنوبی بخورد و بازارهای جهانی از این قضیه منتفع شوند.


به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده؛به استنادگروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، «فرهاد فلاحتی» نماینده مردم شریف قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری جشن شکرگزاری زعفران در قاین، افزود: تجربه برگزاری پنج دوره جشنواره ملی زعفران را در شهرستان قاین داریم.
وی با بیان اینکه جشنواره زعفران ابعاد متعدد علمی و هنری و فرهنگی دارد، اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده سال آینده این جشنواره برگزار خواهد شد.
نماینده قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مجوزی به لحاظ ریالی از سازمان برنامه و بودجه کشور گرفتیم که این جشنواره در سال آینده با هماهنگی مسئولان استانی برگزار شود.
فلاحتی با اشاره به نتایج این‌گونه جشنواره‌ها، تصریح کرد: این جشنواره‌ها باعث معرفی بیشتر این محصول شده و در سال‌های گذشته چند صد مقاله علمی و چندین کتاب در این حوزه منتشر شده است.
وی با بیان اینکه اصل جشنواره برای استان و کشور به لحاظ ایجاد ظرفیت‌های اقتصادی می‌تواند بسیار موثر باشد، یادآور شد: سند جامع زعفران در کشور تدوین شده است که باید اجرایی شود و ما به دنبال اجرایی کردن این سند هستیم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

bigtheme