خانه / اخبار / جهاد دانشگاهی محصول عینی از رشد علم کشور را ارائه داده است

جهاد دانشگاهی محصول عینی از رشد علم کشور را ارائه داده است

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده به نقل از خبرگزاری ایسنا/خراسان جنوبی؛   «فرهاد فلاحتی» نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی، محصول عینی از رشد علم در کشور ارائه داده است، گفت: در راستای کمک به فعالیت‌های جهاددانشگاهی از توان مجلس بهره می‌گیریم.
فرهاد فلاحتی، شب گذشته ۱۱ آبان جاری در دیدار با هیئت رئیسه جهاددانشگاهی خراسان جنوبی اظهار کرد: افقی که برای جهاد دانشگاهی دیده می‌شود، بسیار گسترده است.
وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی بخش عمده‌ای از مشکلات کشور را می‌تواند حل کند، افزود: اگر تنها در حوزه گیاهان دارویی کار کنیم و بسته کاملی را مدیریت کنیم، بخش عمده‌ای از اشتغال استان حل خواهد شد.
نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر برندسازی محصولاتی چون زعفران و زرشک، تصریح کرد: این امر نیاز به چرخه‌ای از روابط بین فرد خلاق و ایده‌پرداز و مسئولان دارد.
وی با بیان اینکه باید طعم خدمات جهاددانشگاهی را به مردم چشاند، افزود: باید از فعالیت‌های جهاددانشگاهی حمایت‌ جدی صورت گیرد.
نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیازمند آگاه‌سازی جامعه نسبت به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی هستیم، تصریح کرد: جهاددانشگاهی برای ادامه حرکت فزاینده خود نیاز به حمایت مسئولان و مجلس دارد.


فلاحتی با اشاره به اینکه این نهاد، محصول عینی از رشد علم در کشور ارائه داده است، افزود: در راستای کمک به فعالیت‌های جهاددانشگاهی از توان مجلس بهره می‌گیریم.


آمادگی جهاددانشگاهی در معرفی پتانسیل‌های استان

جلال‌الدین صادقی، رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی نیز در این دیدار اظهار کرد: نمایندگان مجلس افرادی امین در پیگیری نیازهای منطقه‌ای هستند.
وی با بیان اینکه باور جهاددانشگاهی این است که نمایندگان مجلس در استان خراسان جنوبی بسیار فعال و موثر عمل کرده‌-اند.
وی افزود: جهاددانشگاهی در پژوهش¬‌های کاربردی و آموزش و فرهنگ فعالیت‌های بسیار خوبی انجام داده است.
رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با اشاره به افتتاح جهادانشگاهی قاینات، تصریح کرد: این مرکز با حمایت نماینده قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی و فرماندار و سایر مسئولین افتتاح شد و اکنون فعالیت اثربخشی دارد.
صادقی با بیان اینکه جهاددانشگاهی یک سیستم یکپارچه و توانمند در سطح ملی است که نیاز به حمایت مسئولان دارد، اظهار کرد: این نهاد در عرصه‌های علمی، فرهنگی و پژوهشی آماده هرگونه کمک و خدمت به منطقه است.
رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با اشاره به بحث راه‌آهن و جاده بیرجند ـ قاین که با پیگیری نمایندگان رونق گرفت، افزود: نمایندگان در راستای فعال‌سازی گمرک و رسیدگی به حوزه درمان و پزشکی پیگیری‌های جدی انجام داده‌اند.
صادقی ادامه داد: همچنین در بخش صنعت و معدن و توریستی تحولی اتفاق افتاده است و آینده روشنی در بحث گردشگری شکل خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر در حوزه معرفی زرشک و زعفران در منطقه قائنات تکاپو بیشتر شده است، اظهار کرد: در این خصوص و با نگاه کاربردی به علم و پژوهش فعالیت‌های جهاددانشگاهی پیگیری می‌شود.
رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: آمادگی داریم به عنوان سازمانی که ارتباطی گسترده‌ با جامعه علمی و سایر بخش‌های اجتماع دارد در راستای معرفی پتانسیل‌های استان در کنار نمایندگان فعالیت کنیم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

bigtheme