خانه / اخبار / گلایه نماینده مجلس(فرهاد فلاحتی) از هزینه بخشی از اعتبارات جاده بیرجند قاین در سایر مسیرها/ اتمام دوبانده‌سازی تا سال آینده

گلایه نماینده مجلس(فرهاد فلاحتی) از هزینه بخشی از اعتبارات جاده بیرجند قاین در سایر مسیرها/ اتمام دوبانده‌سازی تا سال آیندهفرهاد فلاحتی نماینده مردم شریف قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلی که وجود داشت این بود که اعتبار محقق‌شده بود اما در جای دیگری هزینه می‌شد که در حال حاضر مشکل برطرف شده و اعتبار برای پروژه خراسان‌جنوبی تخصیص پیدا کرده و بعد از این محور بیرجند- قاین از روند کند کار کردن پیمانکاران در آمده و مشکل برطرف خواهد شد.به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده؛«فرهاد فلاحتی» نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خاورستان، در خصوص بحث اعتبارات محور بیرجند- قاین، اظهار کرد: در سفر اخیر خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی که ۱۵ مهرماه به قاین انجام شد، مشخص شد اعتباراتی که ما از رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور طی سفری که اسفند سال گذشته به خراسان‌جنوبی داشت، برای محور بیرجند- قاین درخواست کردیم و وی دستور آن را داده و تزریق شده، برای کل محور یعنی مسیر ۲۷۰ کیلومتری تا تربت‌حیدریه بوده و در حال هزینه‌شدن است.

وی افزود: سوال ما این بود چرا با این همه اعتباری که سازمان برنامه و بودجه تزریق کرده و اعتبارات می‌آید پروژه بیرجند- قاین به اتمام نرسیده است؟ و در این سفر مشخص شد اعتباری که آقای نوبخت دستور داده مربوط به کل مسیر بوده و هزینه می‌شود.

نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در حالی‌که خواسته ما تخصیص اعتبار برای استان خراسان جنوبی و محور بیرجند- قاین بوده و وقتی که مسئولان استان پیگیری می‌کنند باید اعتبار برای همین محور تخصیص پیدا کند و این مسیر که حدود ۱۰۰ کیلومتر است زودتر به بهره‌برداری برسد.

فلاحتی با بیان این‌که خواستار تخصیص اعتبار سهم خراسان‌جنوبی از اعتبار قول داده شده از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه شدیم عنوان کرد: طی گزارشی که اخیرا من از استاندار خراسان‌جنوبی گرفته‌ام گفته شد مبلغی که برای تکمیل قسمتی از مسیر که برای امسال در نظر گرفته شده تخصیص پیدا کرده و دستور تزریق را نیز سازمان برنامه و بودجه داده است.

وی اظهار کرد: با این روند امیدوار هستیم بیشترِ مسیر تا پایان سال به بهره‌برداری برسد و قسمت دیگر محور که باقی خواهد ماند با اعتباراتی که سال آینده تخصیص پیدا خواهد کرد انجام خواهد شد.

نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: عمده نقاط حادثه‌خیز و مسائلی که در این محور پیگیر رفع آن بودیم ان‌شاءالله در بودجه سال‌جاری رفع خواهد شد.

فلاحتی گفت: مشکلی که وجود داشت این بود که اعتبار محقق‌شده شده بود اما در جای دیگری هزینه می‌شد که در حال حاضر مشکل برطرف شده و اعتبار برای پروژه خراسان‌جنوبی تخصیص پیدا کرده و بعد از این محور بیرجند- قاین از روند کند کار کردن پیمانکاران در آمده و مشکل برطرف خواهد شد.

وی بیان کرد: انتظاری که از سازمان برنامه و بودجه داریم این است که وقتی نمایندگان و مسئولان خراسان‌جنوبی پیگیر مطالبه مردم استان هستیم تخصیص به طور ویژه برای خراسان‌جنوبی باشد. این‌که پیمانکاران در چند استان مشترک هستند و اعتبار به پیمانکار داده می‌شود حق و منافع مردم شهرستان‌های بیرجند و قاین در خراسان جنوبی تضییع می‌شود. ان‌شاءالله با توجه به حساسیت و پیگیری‌هایی که وجود دارد پول مستقیم به پروژه خراسان‌جنوبی تزریق و رفع مشکل از این مسیر انجام شود.

نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: طی بازدیدی که اخیرا از محور بیرجند- قاین داشتم در محور گردنه خونیک آغاز به کار خوبی را شاهد بودم و حدود سه نقطه حادثه‌خیز در نزدیک آرین‌شهر و بعد از آن مشغول بکار بودند. امیدواریم با تزریق اعتبارات این پروژه جان بگیرد و هرچه زودتر طبق زمانی که دولت اعلام کرده به بهره‌برداری برسد.

بنابراین گزارش؛ اکنون در این شرایطی که روزانه شاهد تصادفات زیادی در جاده‌های استان و از دست دادن جان عزیزانی در مسیرها به ویژه جاده بیرجند_ قاین هستیم لازم است هر چه سریع‌تر اعتبار مورد نیاز برای تکمیل مسیر باقی‌مانده تخصیص و پروژه‌ای که در آستانه ۱۰ سالگی است به اتمام برسد چراکه طی این سال‌ها خانواده‌های زیادی در این مسیر داغ‌دار شدند و مسافران زیادی به مقصد نرسیدند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

bigtheme