خانه / اخبار / تخلف در نظام آموزشی قابل رویت است

تخلف در نظام آموزشی قابل رویت است

فلاحتی با هشدار درباره نبود نظارت‌ها بر فرآیند پذیرش دانشجو:
تخلف در نظام آموزشی قابل رویت است


عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به تخلف رخ داده در پذیرش دختری به عنوان دانشجو در رشته دندان‌پزشکی، عنوان کرد: تخلف در نظام آموزشی قابل رویت است و نظارت‌ها در رشته‌هایی که با جان مردم سر و کار دارد باید دو چندان شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده؛«فرهاد فلاحتی» نماینده مردم شریف قائنات و زیرکوه و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به موضوع دستگیری دانشجوی دختری که یک‌سال در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی مشغول تحصیل بوده ولی ناگهان دستگیر و معلوم می‌شود او اصلاً کنکور نداده است، گفت: ضرورت دارد در این زمینه مسئولان وزارت علوم و مسئولان آموزشی وزارت بهداشت توضیح دهند که چرا چنین اتفاقی رخ داده و باید با متخلفان برخورد شود.

نهادهای نظارتی فروش صندلی در دانشگاه‌‎ها را رصد کنند
نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس دهم شورای اسلامی تصریح کرد: برای اصلاح این رویه نیاز است که ساختار اصلاح شود و با این روند به هیچ نمی‌توان عنوان کرد که این اتفاق آخرین مورد رخ داده غیرقانونی بوده است.

نباید به خاطر یک مورد پدیده فروش صندلی در دانشگاه‌ها را همه‌‌گیر و رایج بدانیم

وی با اشاره به موضوع جعل مدرک و پایان نامه فروشی، اضافه کرد: برخی بدترین سوء استفاده‌ها را از مدرک جعلی می‌‎برند اما نباید این مورد را به همه دانشگاه‌ها بسط بدهیم و نمی‌توان گفت که صندلی فروشی در دانشگاه‌ها پدیده‌ای همه‌گیر و رایج است ولی امروز به بهانه همین مورد زمان آن رسیده تا سازمان سنجش با اصلاح ساختاری خود جلوی این سوء استفاده‌ها را بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه تقلب در نظام آموزشی با توجه به اطلاعاتی در نظام آموزش و پرورش و نظام آموزشی عالی کشور وجود دارد، قابل رویت است؛ افزود: سیستم‌های نظارتی نباید اجازه سوء استفاده و تقلب را بدهند و این نظارت‌ها باید همه جانبه باشد.

نظارت‌ها بر رشته‌هایی که با جان مردم سر و کار دارند، دو چندان شود

فلاحتی با تأکید بر اینکه نباید با جان مردم بازی کرد، تصریح کرد: اینکه افرادی با رشوه و پول وارد رشته‌های علوم پزشکی شوند که با جان مردم سر و کار دارد، جای تأسف دارد و از این بابت باید نظارت‌ها را دوچندان شود.

ضرورت برخورد مراجع قضایی با متخلفان

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تأکید کرد: برخورد با افراد خاطی در این موضوع مانند سایر مفاسد باید از طریق مراجع قضایی به صورت جدی باشد چراکه به راحتی متخلفان در این حوزه قابل شناسایی هستند.

بر اساس گفته فلاحتی حضور این دختر در یکی از شبکه‌های صدا و سیما نیز باید تعقیب شود که این فرد توسط چه فرد یا افرادی به سازمان صدا و سیما معرفی شده است. البته کسانی که مسئول دعوت مهمان در صدا و سیما هستند نیز باید استعلامات لازم از مراجع رسمی را کسب کنند تا از این طریق رسانه ملی بی اعتبار نشود و مخاطبان خودش را از دست ندهد./

پایان پیام

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

bigtheme