خانه / اخبار / مجلس نمی گذارد حق صدا و سیما و مردم ضایع شود.

مجلس نمی گذارد حق صدا و سیما و مردم ضایع شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فرهاد فلاحتی نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خاورستان، در خصوص تحریم صداوسیما توسط دولت اظهار کرد: سطح انتقادپذیری دولت باید به‌گونه‌ای باشد که به منافع ملی کشور توجه داشته باشد.
✅وی افزود: این‌که منافع ملی و امنیت داخلی و خارجی کشور مورد توجه دولت‌ها باشد بسیار مهم بوده و وظیفه اساسی دولت نیز حفاظت از این موضوع است.
✅نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در دور‌ه‌های متعدد دولت‌ها ؛ظلم مضاعفی به صداوسیما می‌شود یعنی هر دولتی که می‌خواهد مسئولیت داشته باشد
🔸می‌خواهد صداوسیما مجیزگو، تعریف و تمجید از دولت داشته باشد و فقط کارهای آن‌ها را نشان دهد و هیچ نقدی نکند و ماهیت آن در اختیار دولت باشد.
🔴فرهاد فلاحتی تصریح کرد: دولت دوم آقای روحانی از حیطه بیشتری برخوردار شده و می‌خواهد صداوسیما را تماما قبضه کرده و در اختیار بگیرد.
وی با اشاره به این‌که طی سه سال گذشته برخی از مسئولان دولتی در صحبت‌ها و سخنرانی‌های خود از صداوسیما انتقاد داشته‌اند،
🔺عنوان کرد: این افراد معتقد بودند صداوسیما فضای خوبی را برای دولت ترسیم نمی‌کند و علت این‌که نقدی از طرف مردم نسبت به دولت وجود دارد، صدا و سیما مقصر است. زمین را به آسمان دوختند تا صدا و سیما را مقصر جلوه دهند.
✅نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: واقعیت این است آن‌چه در گزارشات صدا و سیما به مجلس و فراکسیون‌های متعدد رسیده این بوده که صداوسیما مانند بقیه دولت‌هایی که از عملکرد آن‌ها تعریف یا نقد شده، مدت زمان بیشتری را در اختیار دولت‌مردان قرار داده و آن‌ها می‌توانستند از این فضا به نحو مطلوبی استفاده کرده و افکار عمومی و جامعه را اغنا کنند.
✅وی خاطرنشان کرد: وقتی مشکلات مردم عینی و ملموس بوده و مسائلی از این دست را می‌بینند، نمی‌شود افکار را اغنا کرد. مردم که سر سفره، این مسائل و یک بام و دو هوایی دولت را می‌بینند و شاهد ضعف‌های مدیریتی در حوزه اقتصاد هستند. لذا اگر ایراد و نقدی است، بحث این نیست که مقصر صداوسیما است بلکه بحث این است که شرایط قابل نقد است.
✅فرهاد فلاحتی با بیان این‌که دولت در فضایی وارد شده که یک سریال را نمی‌تواند تحمل کند، گفت: دلیلش پشت صحنه‌هایی است که سریال گاندو به نمایش می‌گذارد.
✅نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بعد از فتنه سال ۱۳۸۸ فیلم قلاده‌های طلا ساخته شد و به شدت مورد هجوم عده‌ای که آن زمان در جناح اصلاحات و حامیان فعلی دولت بودند، قرار گرفت و تا مرز تحریم پیش رفت.
🔴فرهاد فلاحتی با بیان این‌که مگر قلاده‌های طلا چه چیزی به مخاطب خود ارائه می‌کرد؟ افزود: فیلم قلاده‌های طلا صحنه‌های مستندی بود که فتنه ۸۸ را تحلیل کرده و به مخاطب می‌گفت فتنه چگونه اتفاق افتاده است.
✅وی ادامه داد: آن زمان گذشت و حکومت به دست دولت‌مردان فعلی رسید که تفکرات خاص خود را دارند یعنی اصلاح‌طلبی جزو مرام آ‌ن‌ها است و جالب است که شعار انتقادپذیری، حقوق شهروندی و پذیرش نظر مخالف را می‌دهند اما تا به این حد نسبت به یک سریال چند قسمتی تحملشان پایین است که رئیس‌جمهور خطاب به رئیس سازمان برنامه و بودجه نامه می‌نویسد که پروژه‌های مربوط به حوزه صداوسیما حتما باید با نظر نمایندگان دولت ساخته شود و مرحله به مرحله اعتبار برای آن‌ها تخصیص داده شود.
نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: سازمان صدا و سیما یک سازمان کاملا قانونی بوده و شیوه عملکردش و نظارت بر آن کاملا روشن است.
✅فرهادفلاحتی بیان کرد: شورای نظارت بر صداوسیما داریم که اعم از دولت و مجلس بوده و تک به تک پروژه‌ها و فیلم‌ها مسیر خاص خود را طی کرده و شرایط خاص خود را دارد.
✅وی با بیان این‌که مگر استناداتی که تهیه‌کننده و کارگردان سریال گاندو از آن حرف می‌زنند خارج از استناداتی بوده که شورای عالی امنیت ملی داده است⁉️ یا مگر خارج از استناداتی بوده که وزارت اطلاعات داده⁉️

‍ ✅فرهاد فلاحتی گفت: رئیس شورای عالی امنیت ملی رئیس‌جمهور است. وزیر اطلاعات که خودش جزو کابینه رئیس جمهور است. لذا اگر اشتباهی مرتکب شده‌اند و خلاف واقعیت بوده به مردم بگویید. کجای این سریال مشکل داشته و منافع ملی را به خطر انداخته یا تخیلی بوده است⁉️
✅نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وقتی که اشتباهی مرتکب نشده و مردم نیز رقبتی به دانستن واقعیت‌های پشت صحنه دارند و رسانه نیز از ابزار هنری خود استفاده می‌کند حق نداریم صداوسیما را تحریم مالی و تدارکاتی کنیم.
✅وی تأکید کرد: صداوسیما در شرایط سختی که دشمن ایجاد کرده، کار می‌کند. در شرایطی که صدها ماهواره، ده‌ها کانال ویدیویی، صدها کانال رادیویی، فضای مجازی و سایبری بسیار قوی علیه نظام ما کار می‌کند و واقعیت‌ها را وارونه نشان می‌دهد تا نظام را ناکارآمد جلوه دهد و حاکمیت اسلام را در کشور یک حاکمیت اشتباه ترسیم کند، صداوسیما نباید مورد تحریم قرار گیرد.
✅فرهادفلاحتی اظهار کرد: حال که جوان‌های صاحب ذوقی پیدا شده و واقعیت‌های بروز را به مردم گفته‌اند چه ایرادی دارد؟ مگر همیشه باید فیلم‌های تاریخی را بسازیم که زمان زیادی از تاریخ گذشته است و همیشه باید در دوره‌های تاریخی سیر کنیم؟ تحریم صداوسیما حتی با مشی و روش آقایانی که شعار روشن فکری می‌دهند سازگار نیست.
✅نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فیلم‌های ساخته شده در آمریکا،
گفت: سریال ۲۴ در آمریکا چگونه ساخته شد و چه قدر مخاطب داشت؟ این فیلم دولت اوباما را زمانی‌که قدرت در دستش بود نقد می‌کرد. ده‌ها فیلم دیگر نیز از این دست در هالیوود ساخته می‌شود و مربوط به مباحث حاکمیتی خود آن‌ها است. البته من کاری ندارم که تصور و تدبیر آن‌ها بر این است که می‌خواهند یک هجمه علیه ملت‌های دیگر ایجاد کنند و تفکر آن تفکر لیبرالیستی است. منظورم این است که دولت ما حتی سعه‌صدرش نسبت به این دولت‌ها بالا نرفته است.
✅فرهاد فلاحتی تصریح کرد: مجلس در این خصوص ورود خواهد کرد و نمی‌گذارد که حق صدا و سیما که حق مردم است ضایع شود.
در خصوص نامه تشکر نمایندگان مجلس شورای اسلامی از عوامل سریال گاندو
✅وی بیان کرد: وقتی حدود ۲۰۰ نفر از نمایندگان مجلس در تایید سریال گاندو نامه نوشته و از دست‌اندکارانش تشکر کردند و این سریال بیشترین مخاطب را به اذعان مراکز نظرسنجی داشته است، هیچ‌گونه ایراد ضد امنیتی بر آن وارد نیست که خدشه‌ای وارد شود. قدرت و تمرکز نظام جمهوری اسلامی را تحت سیطره قراردادن و نشان‌دادن جاسوس‌ها در تمام منافذ نفوذ، اوج قدرت ما است و اتفاقا برای دولتی که برآمده از مردم است مفید خواهد بود.
✅نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در خصوص سریال گاندو، اظهار کرد: یک بخش مهم دولت وزارت اطلاعات است. این سریال چهره وزارت اطلاعات را خیلی قوی نشان می‌دهد. یکی دیگر از قدرت‌های مهم دولت، ناجا است و آن را نیز قوی نشان می‌دهد. بخش عمده دولت وزارت امور خارجه است که این فیلم بدنه کامل وزارت امور خارجه را در امور دیپلماتی توانمند نشان می‌دهد.
🔴مسئولان نسبت به عوامل نفوذ هوشیار باشند.

‍ ✅فرهاد فلاحتی با بیان این‌که رهبر معظم انقلاب اسلامی سال‌ها است در خصوص نفوذ تذکر می‌دهند و مربوط به این دولت و آن دولت هم نیست، بیان کرد: نفوذ امری خطرناک است که باید به آن توجه شود. افراد نفوذی در نظام جاسوسی رده‌های متعددی هستند که جلو می‌آیند و باید خانواده و فرزندان مسئولان و دیگران نسبت به این مسئله مراقبت داشته باشند.
✅وی گفت: صدا و سیما مراقبت از نفوذ را در قالب یک کار هنری نشان داده است. لذا توصیه می‌کنم دولت‌مردان و به ویژه شخص آقای رئیس‌جمهور آستانه تحمل و سعه صدر خود را بالا ببرد و به ایجاد این فضای انسجام داخلی و رسانه ملی کمک کند.
✅نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رسانه ملی در این زمینه‌ها کم‌کار کرده و هنوز جا برای کارکردن دارد. سریال‌های فاخر و قوی می‌تواند در زمینه نفوذهای اقتصادی که چه طور دلار بالا و پایین شده، سکه های طلای کشور آب می‌شود و هزاران کار دیگر بسازد؟ اتفاقا با این کارها آبروی دولت حفظ می‌شود و قدرت دولت در این موارد تقویت می‌شود.
✅فرهادفلاحتی افزود: دولت باید به ساخت این سریال‌ها و رسانه ملی کمک کند و ان‌شاءالله ما نیز به تقویت رسانه ملی که به عنوان تنها رسانه مبارزه با استکبار جهانی ایستاده و تنها رسانه مردمی دنیا است که می‌توان از آن اسم برد اقدام می‌کنیم.
✅نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تمام رسانه‌های جمعی دنیا پشت اربابان ثروت و قدرت و دست یهودیان و آمریکا است و صداوسیما تنها جایی است که به عنوان یک آینه شفاف کار می‌کند و وظیفه خود را در عرصه اطلاع‌رسانی دارد و نیاز است تقویت شود.
آدرس وب سایت👇
http://www.farhadfelahati.ir
آدرس کانال سروش👇
https://sapp.ir/falahati_farhad
آدرس اینستاگرام👇
https://www.instagram.com/falahati__farhad

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

bigtheme