خانه / اخبار / ایجاد معاونت بازرگانی اقدامی غیرکارشناسی است/ تشکیل ساختار جدید گره‌ای از مشکلات مردم باز نخواهد کرد

ایجاد معاونت بازرگانی اقدامی غیرکارشناسی است/ تشکیل ساختار جدید گره‌ای از مشکلات مردم باز نخواهد کرد

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت با دلایل ناکافی و خیالی فکر می‌کند با تفکیک وزارت‌خانه صنعت، معدن و تجارت، کارهای توزیع و تولید بهتر خواهد شد اما باید بداند که هیچ تغییری نمی‌کند و دلیل این است که نیروهای انسانی کارآمد هستند که می‌توانند فعالیت‌ها را به خوبی انجام دهند نه این‌که ایجاد ساختارهای متنوع و متعدد.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده  به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «فرهاد فلاحتی» نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خاورستان، در خصوص تأسیس وزارت بازرگانی ریاست جمهوری اظهار کرد: دولت چندین دفعه، موضوع ایجاد وزارت بازرگانی و تفکیک آن از وزارت صنعت، معدن و تجارت را به مجلس شورای اسلامی آورده است.

وی افزود: ابتدا چند بار در قالب طرح، نمایندگان به مجلس فرستادند که با رأی قاطع نمایندگان رد شد و چند بار نیز لایحه دولت به مجلس آمد که باز هم با رأی قاطع نمایندگان رد شد.

♦مدیریت واحد برای تجارت داخلی و خارجی
نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دلیل ردشدن روشن است و کافی است که ما دلیل ادغام را در مجالس قبلی بررسی کنیم. همان دلایل ادغامی که آن زمان نمایندگان و دولت مطرح کرده و دلیل آورده که باید این دو وزارتخانه باهم باشند، امروز نیز باقی است و این یعنی مدیریت واحد برای تجارت داخلی و خارجی.

فرهاد فلاحتی افزود: در این شرایط فعلی مسئولیت را به یک نفر داده و اختیارات نیز به همان یک نفر داده شده و او می‌تواند برنامه‌ریزی کند.

♦نیروهای انسانی کارآمد بهتر از ایجاد ساختارهای متعدد
وی اظهار کرد: امروزه دولت اصرار بر این دارد و با دلایل ناکافی و خیالی فکر می‌کند با تفکیک وزارت‌خانه صنعت، معدن و تجارت، کارهای توزیع و تولید بهتر خواهد شد اما باید بداند که هیچ تغییری نمی‌کند و دلیل این است که نیروهای انسانی کارآمد هستند که می‌توانند فعالیت‌ها را به خوبی انجام دهند نه این‌که ایجاد ساختارهای متنوع و متعدد.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با همین شرایط اگر کسانی باشند که در وزارت صنعت، معدن و تجارت دل به کار داده، با برنامه‌ریزی کار کنند و از نخبگان و جوانان جامعه استفاده کنند، مشکلات ایجاد نخواهد شد.

♦دولت تن‌ودل به کار نمی‌دهد
فرهاد فلاحتی با بیان این‌که چرا ما در بحث تولید خودرو که از صفر تا ۱۰۰ آن در دست وزارت‌خانه صنعت، معدن و تجارت است به هم بستگی داریم؟ افزود: دلیل روشن است چون دولت تن‌ودل به کار نمی‌دهد که بخواهد شرایط را به‌گونه‌ای مدیریت کند که مشکلات رفع شود.

♦معاونت و ساختار جدید چیزی را عوض نخواهد کرد/ نیروهای توانمند در عرصه قرار گیرند
وی تأکید کرد: لذا عمل دولت برای این‌که خواسته باشد معاونت و ساختار جدیدی ایجاد کند چیزی را عوض نخواهد کرد مگر این‌که نیروهای توانمند و قابلی در عرصه قرار گیرند و فقط هم شخص وزیر نیست بلکه معاونت‌ها و زیرمجموعه مهم است و به حد کافی ساختارها به‌گونه‌ای تعریف شده که منعطف باشد.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: رئیس جمهور این اختیار را دارد از یک وزارت‌خانه‌ای باری را کم کرده و روی وزارت‌خانه دیگری بگذارد و این هیچ منافاتی با قانون ندارد و از اختیارات رئیس جمهور کشور است اما در این شرایط سخت اقتصادی جامعه اگر وزارت بازرگانی را ایجاد کردیم و ساختار تغییر کرد آیا مشکلات اقتصادی، تورم، نوسان، بازار، ارز و سایر موارد حل خواهد شد؟ قطعا این گونه نیست.

فرهاد فلاحتی گفت: دولت با سماجت و اصراری که دارد و به نظر یک لجبازی در این حوزه وجود دارد و هیچ‌گونه گره‌گشایی انجام نخواهد شد، می‌خواهد این کار را انجام دهد.

♦مجلس در برابر کار غیرکارشناسی موضع می‌گیرد
وی ادامه داد: مجلس نیز مطمئنا در مقابل آن موضع خواهد گرفت کما این‌که قبلا نیز موضع داشته چون کار غیرکارشناسی است.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: این‌که دولت می‌خواهد معاونتی را در وزارتخانه ایجاد کند یا بدون این‌که هزینه‌ای تحمیل شود، کاری انجام دهد، جزو اختیارات آن‌ها است و ما مخالفتی نداریم اما رویکرد این‌که تفکیک وزارتخانه بخواهد پیگیری شود و همان کاری که باید در قانون انجام می‌شد و نشده و دولت می‌خواهد پنهانی انجام دهد، اگر این گونه مشکلی را مجلس مشاهده کند قطعا هم به مردم اطلاع‌رسانی خواهد شد و هم موضع جدی گرفته می‌شود.

فرهاد فلاحتی تأکید کرد: تفکیک وزارتخانه‌ها، گره‌ای از درد مردم باز نخواهد کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

bigtheme