خانه / اخبار / حذف مشق شب در حال حاضر امکان پذیر نیست

حذف مشق شب در حال حاضر امکان پذیر نیست

عضو کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه فضای آموزشی کشور برای حذف مشق شب مناسب نیست، گفت: در حال حاضر امکان حذف مشق شب از سیستم آموزشی کشور وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده؛«فرهاد فلاحتی» نماینده مردم شریف قائنات و زیرکوه و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامیدر گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بحث حذف مشق شب و راهکارهایی که از طرف وزارت آموزش و پرورش در این خصوص ارائه می شود، گفت: هرگونه تصمیم آموزشی و تربیتی که در وزارت آموزش و پرورش توسط مسئولان این وزارتخانه اتخاذ می شود، باید کارشناسی شده بوده و باعث ارتقای سطح کیفی آموزشی در سیستم تعلیم و تربیت کشور شود که بحث بودن یا نبودن مشق شب، از جمله این تصمیمات است.
نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی افزود: تکالیفی که تحت عنوان مشق شب در مقطع تحصیلی ابتدایی و تحت عنوان حل تمرین در مقطع متوسطه به دانش آموزان داده می شود، نباید یک باره کنار بروند، بلکه می توان مکمل این تکالیف، موارد آموزشی دیگر را اضافه کرد که آموزش و پرورش باید با برگزاری نشست با خبرگان و کارشناسان آموزشی و تربیتی، تصمیمات لازم را اتخاذ کند.
فضای آموزشی کشور برای حذف مشق شب مناسب نیست
اعضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آنچه در خصوص بحث حدف مشق شب مطرح می شود، ناشی از عدم شناخت فضای آموزشی کشور است؛ چراکه به دلیل تعداد بالای دانش آموزان در کلاس درس و ساعت کم آموزشی در مدارس، معلمان زمان کافی برای آموزش را ندارند، بنابراین مشق شب، مکملی برای فهم و درک بیشتر درس ارائه شده در کلاس درس است.
فرهاد فلاحتی بیان کرد: اتخاذ تصمیمات ناپخته و کارشناسی نشده در آموزش و پرورش می تواند آثار زیان بار و غیر قابل جبرانی را به همراه داشته باشد که در این خصوص مسئولان آموزشی کشور باید از اتخاذ اینگونه تصمیمات اجتناب کرده و بر مسائل دقت نظر داشته باشند.
عضو کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اگر آموزش و پرورش برای حذف مشق شب مصر است، باید امکانات و تجهیزات مورد نیاز مدارس را فراهم کرده و به دنبال آن، کمبود معلم را جبران کند و همچنین محتوای کتب درسی را مورد بازنگری قرار دهد که بعد از عملیاتی کردن موارد مذکور با انجام کار کارشناسی و بررسی دقیق، به دنبال حذف مشق شب باشد./
پایان پیام

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

bigtheme