خانه / اخبار / طرح احتساب سابقه تدریس معلمان حق‌التدریس استخدامی در آموزش و پرورش تایید شد

طرح احتساب سابقه تدریس معلمان حق‌التدریس استخدامی در آموزش و پرورش تایید شد

نماینده مردم شریف قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح احتساب سابقه تدریس معلمان حق‌التدریس استخدامی در آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش مجلس با اکثریت آرا مورد تایید قرار گرفت.

به نقل از خبرگزاری فارس فرهاد فلاحتی در ارتباط با طرح احتساب سابقه تدریس معلمان حق‌التدریس استخدامی در آموزش و پرورش، اظهار داشت: از سال ۸۱ برخی از افراد در نظام آموزش و پرورش به عنوان حق‌التدریسی پذیرفته شدند و بعد از مصوبه مجلس در مورد استخدام این افراد بالغ‌بر ۵۰ هزار نفر از این افراد به استخدام رسمی آموزش و پرورش درآمدند.

وی ادامه داد: متأسفانه این افراد با توجه به اینکه چند سال به عنوان فرهنگیان حق‌التدریسی فعالیت داشته‌اند بعد از استخدام این میزان سابقه خدمتشان لحاظ نشد و حق و حقوق آنها تضییع شد.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در مدت خدمت فرهنگیان به صورت حق‌التدریسی چون حق بیمه پرداخت نشده این مدت برای استخدام و بازنشستگی آنها لحاظ نمی‌شود و چون این نیروها سن و سال جوانی خود را گذرانده‌اند آموزش و پرورش برای بازنشستگی آنها با مشکل مواجه می‌شود.

فلاحتی اضافه کرد: برای رفع این مشکل طرح احتساب سابقه تدریس معلمان حق‌التدریس استخدامی در آموزش و پرورش مطرح شد تا بر اساس آن سنوات حق‌التدریسی فرهنگیان در سابقه خدمتشان بعد از استخدام رسمی در آموزش و پرورش لحاظ شود و برای پرداخت حق بیمه این مدت برای فرهنگیان به صورت اقساطی انجام شود.

وی با بیان اینکه این طرح در کمیسیون آموزش با اکثریت آرا مورد تأیید قرار گرفت، گفت: همچنین این طرح باید در کمیسیون اجتماعی مطرح و مورد تأیید قرار گیرد تا بعد از موافقت این دو کمیسیون طرح وارد صحن مجلس و مورد بررسی قرار گیرد.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر این طرح در صحن مجلس تصویب شود به صورت قانون درآمده و مشکلات فرهنگیان در این رابطه رفع می‌شود.

 

۲ دیدگاه

  1. باسلام وتحیات
    اینجانب ۱۱سال حق التدریس بودم که دوسالش حساب شدالان ۴۲سال سن دارم وهنوز۸سال سابقه دارم وظاهراباعصابایداخرای خدمتم رابه کلاس بروم البته اگرقبلش جنازه ماراازکلاس بیرون نبرندیکی ازهم سنهای من پارسال بازنشسته شد.

  2. بزک نمیر بهار میاد /عمراً اگه سنوات حق التدریسی احتساب کنن .فقط حرف حرف حرف

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

bigtheme